Karate Kid w Wołowie

Właśnie w tym miasteczku na Dolnym Śląsku odbyły się I Ogólnopolskie Mistrzostwa Karate Kyokushin w WKF Karate Kid. – Nasi zawodnicy spisali się na medal. I to nie na jeden, a na siedem krążków – podsumowuje Andrzej Czarnecki, trener Nowosolskiego Klubu Karate Kyokushin

 

Do Wołowa pojechało 15 naszych zawodników. – Startowali w kata i kumite. Konkurencja kata była bardzo mocno obsadzona, w kategoriach znajdowało się po 30 osób, a poziom zawodników był wysoki. Niestety, nikomu z naszych młodych karateków nie udało się uplasować na podium, jednak wielu z nich było blisko – podkreśla trener Andrzej Czarnecki.

 

Mali karatecy pokazali duże serce do walki. W niektórych kategoriach, żeby wejść na podium, trzeba było stoczyć sporo pojedynków, a poziom był naprawdę wysoki. – Większość naszych karateków pomimo kilku wygranych walk nie zakwalifikowała się do finałów i musiała uznać wyższość przeciwników, jednocześnie ciesząc się wygranymi walkami i doświadczeniem. Mówi się, że siódemka to szczęśliwa liczba i NKKK zdecydowanie przyniosła szczęście. Siedmioro naszych zawodników wywalczyło medale w swoich kategoriach wiekowych i wagowych – mówi Czarnecki.

 

Medaliści z NKKK Nowa Sól:

Filip Tomkiewicz – 3. miejsce w walkach bezkontaktowych dziewcząt i chłopców 6-7 lat
Wiktoria Hermann – 3. miejsce w walkach bezkontaktowych dziewcząt 8-9 lat
Julia Lewandowska – 2. miejsce w walkach lekkiego kontaktu dziewcząt 10-11 lat
Wojciech Kawszyn – 3. miejsce w walkach lekkiego kontaktu chłopców 10-11 lat (-35 kg)
Cezary Luzarowski – 2. miejsce w walkach lekkiego kontaktu chłopców 10-11 lat (-45 kg)
Jakub Częstochowski – 2. miejsce w walkach lekkiego kontaktu 10-11 lat (+45kg)
Adam Sawicki – 1. miejsce w walkach lekkiego kontaktu 10-11 lat (+45 kg).

 

 

Mateusz Pojnar

Mateusz Pojnar

Tel. 793 051 133 at mateusz.pojnar@tygodnikkrag.pl
Aktualności, sport
Mateusz Pojnar

Latest posts by Mateusz Pojnar (see all)

Facebooktwittergoogle_plusmailFacebooktwittergoogle_plusmail

Mateusz Pojnar

Aktualności, sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *