Memoriał Tadeusza Cyplika z dużym przytupem [WYNIKI]

Miało być z pompą, było z pompą. Za nami II Memoriał im. Tadeusza Cyplika na stadionie LO. – Myślę, że ta impreza wpisała się na stałe w kalendarz naszego obiektu sportowego – mówi Aleksandra Grządko, dyrektorka „Ogólniaka”

Orkiestra z „Elektryka”, 34. Brygada Kawalerii Pancernej z Żagania, dziewczyny przebrane w patriotyczne stroje, multum zawodników, rzesza kibiców, przedstawiciele różnego rodzaju urzędów, szkół, prezes Lubuskiego Związku Lekkiej Atletyki, byli czołowi lekkoatleci – mistrzowie, trenerzy, a przede wszystkim rodzina Tadeusza Cyplika – syn Jakub i żona Martina – oni wszyscy zebrali się w ub. tygodniu, żeby uczcić pamięć budowniczego stadionu przy LO.

– Myślę, że w przyszłości również będziecie państwo u nas gościć – mówiła podczas memoriału Aleksandra Grządko, dyrektorka LO. – Poświęcamy go pamięci inicjatora i budowniczego tego stadionu, wychowawcy, wieloletniego zawodnika i działacza sportowego. Odsłonimy ku jego czci pamiątkowy obelisk ufundowany przez jego najbliższą rodzinę.

Później głos zabrał Jakub Cyplik. Ufundował puchary i medale dla zwycięzców, również vouchery na zakupy w sklepach sportowych i namioty, pod którymi zasiedli sędziowie. Pieniądze na organizację imprezy dołożyło też starostwo powiatowe.

Obelisk odsłoniła Martina Cyplik. Widnieje na nim napis: „Tadeusz Cyplik. Inicjator i budowniczy stadionu przy LO w Nowej Soli, zasłużony wychowawca i trener”. Położyła na obelisku białą symboliczną różę.

Ale najważniejsze były same zawody. Ich wyniki w ramce.

– Startuję w kuli i w dysku. Te sporty trenuję już rok w UKS Ares. Chciałbym przyszłość związać ze sportem. Największy sukces to cały czas dla mnie bicie rekordów życiowych. Marzenie? Dostać się na Mistrzostwa Polski, a po zakończeniu kariery zostać trenerem. Memoriał przebiegł sprawnie, nie było żadnych problemów, prócz tego ładne przemówienia na wstępie. Zawsze trzeba podchodzić tak do sportu, że chce się wygrać. Tak też podchodziłem tego dnia. Nie można myśleć, że wygrana jest niemożliwa, bo to tylko demoralizuje zawodnika. Trzeba się podbudowywać. Wtedy są życiówki – mówi Hubert Patoła, jeden z uczestników memoriału.

Dzisiaj o godz. 15.30 na naszej stronie wywiad z Jakubem Cyplikiem.

Wyniki:

100 m kobiet

seria 1

1. Bianka Wegner LO Nowa Sól 14.30

2. Weronika Kowalczyk LO Nowa Sól 14.97

3. Natalia Delicat PSP 1 Nowa Sól 15.30

seria2

1. Daria Lilejko ZLKL Zielona Góra 13.68

2. Weronika Wawrzeniak LO Nowa Sól 14.42

3. Paulina Gara SP 8 Nowa Sól 14.75

100 m mężczyzn

seria 1

1. Krzysztof Wyrwas ZLKL Zielona Góra 12.07

2. Alan Swoboda PSP 1 Nowa Sól 13.25

3. Konrad Pokorski PSP 1 Nowa Sól 13.76

seria 2

1. Kajetan Marciniec LO Nowa Sól 12.23

2. Dominik Piechowiak Kożuchów 12.64

3. Krzysztof Kałuski SP 8 Nowa Sól 13.68

seria 3

1. Kacper Mikołajczak SP 2 Nowa Sól 13.24

2. Kamil Janus G 2 Nowa Sól 13.75

3. Kamil Marek SP 8 Nowa Sól 14.03

seria 4

1. Mateusz Żelazowski „Spożywczak” 11.95

2. Hubert Wasilewski „Spożywczak” 12.26

3. Adam Garbacz „Spożywczak” 12.77

seria 5

1. Mateusz Zboralski Ares/ZPO Siedlisko 13.01

2. Jakub Derewońko SP Otyń 13.20

3. Piotr Otto „Spożywczak” 14.43

seria 6

1. Jakub Smerecznik „Nitki” 12.86

2. Dominik Grybosz „Nitki” 13.76

3. Patryk Nawrot „Nitki” 14.29

200 m kobiet

seria 1

1. Szymon Rejmaniak SP Otyń 26.00

2. Krystian Rejnert SP Otyń 26.85

3. Hubert Olczyk PSP 1 Nowa Sól 28.18

seria 2

1. Bartosz Stankiewicz LO Nowa Sól 24.80

2. Mateusz Żelazowski „Spożywczak” 25.19

3. Mateusz Zboralski Ares/ZPO Siedlisko 25.97

800 m kobiet

1. Liliana Młynarczyk Astra 2:28.26

2. Patrycja Wusiewicz LO Nowa Sól 2:34.07

3. Zofia Chorostkowska Astra 2:42.27

800 m mężczyzn

1. Michał Meger ZSP 5 Kożuchów 2:14.17

2. Daniel Dulski 34. BKPanc. Żagań 2:19.18

3. Krystian Pałka G 2 Nowa Sól 2:20.25

1000 m kobiet

1. Aleksandra Ducka Astra 3:18.71

2. Natalia Klaybor 34. BKPanc. Żagań 3:27.27

3. Weronika Kowalewska LO Nowa Sól 3:42.02

1500 m mężczyzn

1. Norbert Bogucki ZSP 5 Kożuchów 4:45.21

2. Daniel Dulski 34. BKPanc. Żagań 4:50.80

3. Dawid Klaybor 34. BKPanc. 4:55.62

4×100 m kobiet

1. LO Nowa Sól 56.35

4×100 m mężczyzn

1. LO Nowa Sól 48.51

2. „Spożywczak” 49.72

3. SP Otyń 53.45

w dal kobiet

1. Blanka Wegner LO Nowa Sól 4.43 (+0,7)

2. Paulina Gara SP 8 Nowa Sól 4.43 (+0,3)

3. Kaja Karpińska SP 2 Nowa Sól SP 2 Nowa Sól 4.21 (+0,7)

w dal mężczyzn

1. Filip Nisiewicz ZLKL Zielona Góra 6.53 (+0,1)

2. Krzysztof Wyrwas ZLKL Zielona Góra 5.95 (+0,9)

3. Hubert Wasilewski „Spożywczak” 5.76 (+0,5)

wzwyż kobiet

1. Michalina Kwaśniewska ZLKL Zielona Góra 1.74

2. Zuzanna Konik ZLKL Zielona Góra 1.55

3. Alicja Sobczyk ZLKL Zielona Góra 1.55

wzwyż mężczyzn

1. Dominik Kowalski ZLKL Zielona Góra 2.00

2. Tyberiusz Chałupka ZLKL Zielona Góra 1.85

3. Jakub Klimiuk ZLKL Zielona Góra 1.80

kula kobiet – 3 kg

1. Aleksandra Cieślar Uczniak Szprotawa 9.53

2. Eliza Pluta G 2 Nowa Sól 8.95

3. Marcelina Jania PSP 1 Nowa Sól 8.87

kula kobiet – 4 kg

1. Karolina Sygutowska ZLKL Zielona Góra 12.55

2. Aleksandra Dobrowolska ZLKL Zielona Góra 9.18

3. Roksana Załuska ZLKL Zielona Góra 7.72

kula mężczyzn – 5 kg

1. Daniel Kaczmarek SP Otyń 11.95

2. Dominik Otulak SP 8 Nowa Sól 11.51

3. Kacper Perkowski SP Otyń 11.29

kula mężczyzn – 6 kg

1. Michał Skopiński ZLKL Zielona Góra 16.63

2. Tyberiusz Chałupka ZLKL Zielona Góra 13.12

kula mężczyzn – 7,26 kg

1. Michał Jarmołowicz Uczniak Szprotawa 13.87

2. Paweł Nowak ZLKL Zielona Góra 12.10

3. Hubert Patoła „Elektryk” 10.96

oszczep kobiet – 500 g

1. Agnieszka Kołpaczek LO Nowa Sól 27.13

oszczep kobiet – 600 g

1. Anna Szymaniuk ZLKL Zielona Góra 31.90

2. Weronika Sydor LO Nowa Sól 18.76

oszczep mężczyzn – 700 g

1. Konrad Pokorski PSP 1 Nowa Sól 19.20

oszczep mężczyzn – 800 g1

1. Mateusz Kwaśniewski Uczniak Szprotawa 72.00

2. Sebastian Chudzik Uczniak Szprotawa 57.66

3. Michał Majewski Uczniak Szprotawa 47.54

oszczep mężczyzn – 500 g

1. Patryk Maślej 21.86

dysk kobiet – 0,75 kg

1. Anna Opas Uczniak 25.84

2. Wiktoria Jarosińska Uczniak 24.74

3. Patrycja Rabska Uczniak 21.76

dysk kobiet – 1 kg

1. Karolina Sygutowska ZLKL Zielona Góra 49.00

2. Aleksandra Cieślar Uczniak 28.55

3. Aleksandra Dobrowolska ZLKL 26.76

dysk mężczyzn – 1,5 kg

1. Norbert Dudzik ZLKL 36.44

2. Jakub Dec Uczniak 33.12

dysk mężczyzn – 1 kg

1. Edward Zwolski Nowe Miasteczko 46.86

2. Rafał Opas Uczniak 37.08

3. Mateusz Mytkowiec Uczniak 24.99

dysk mężczyzn – 1,75 kg

1. Michał Jarmołowicz Uczniak 47.37

2. Michał Skopiński ZLKL 42.07

dysk mężczyzn – 2 kg

1. Hubert Patoła „Elektryk” 33.05

2. Paweł Nowak ZLKL 29.72

Facebooktwittergoogle_plusmailFacebooktwittergoogle_plusmail

Mateusz Pojnar

Aktualności, sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *