Mistrzostwa Polski bez KKS? Nie do pomyślenia. Poklepa i Sajdak mistrzami

Nowosolscy kajakarze pływali w Sztumie. Tam odbyły się 34. Długodystansowe Mistrzostwa Polski. Złoto wywalczyli Adrian Poklepa i Damian Sajdak

Nasi rozpoczęli sezon na dobre – przede wszystkim krótkim obozem i dobrze przeprowadzonymi zawodami w Nowej Soli. Prócz tego na koncie mają tym roku kilka innych startów, o których pisaliśmy na naszych łamach.

Ostatnie z zawodów, w których uczestniczyli? To właśnie 34. Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Sztumie. – Odbywały się na dystansie 10000 m i 5000 m. Pogoda była słoneczna, atmosfera w grupie dopisywała, co tylko przełożyło się na wyniki sportowe. Medale wręczał prezes Polskiego Związku Kajakowego Tadeusz Wróblewski – mówi Dariusz Cichocki, trener Kajakowego Klubu Sportowego Nowa Sól.

W C-2 na 10000 m juniorów Krystian Hołdak i Klaudiusz Zawojek wypływali czwarte miejsce, w tej samej dyscyplinie i na tym samym dystansie, tyle że w juniorach młodszych – Dawid Czemko i Gracjan Michalak również przypłynęli na czwartym placu.

W K-1 5000 m juniorek młodszych Agata Urbańska była szósta. W K-2 młodziczek Daria Oryszewska i Aleksandra Kałużna zajęły piąte miejsce.

C-2 na 5000 m? Tutaj w młodzikach Adrian Poklepa (uczeń klasy sportowej SP 1) i Damian Sajdak zdobyli złoto Mistrzostw Polski. Gracjan Mania i Sebastian Karliński skończyli na piątym miejscu.

W K-1 5000 m młodzików Agata Wojtasińska zajęła 17. plac, Maksymilian Turczyk zaliczył wywrotkę do wody.

Damian Michalak w K-1 10000 m juniorów skończył swój bój na 15. miejscu.