Mistrzynie młodziczek! [UKS SG KOŻUCHÓW]

Sukces UKS SG Kożuchów. Nasze siatkarki zdobyły u siebie złoto mistrzostw Lubuskiego! – Turniej obfitował w niespodzianki, bo poziom zespołów był bardzo wysoki i każdy mógł zostać mistrzem – mówi prezes kożuchowskiego klubu Kuba Czarnecki. Młodsze zawodniczki startowały też w Głogowie

Zespół z Kożuchowa pokonał drużynę z Gorzowa 2:0 (25:12, 25:14), by później ulec Promieniowi Żary 1:2 (25:13, 23:25 i 14:16). Decydujący był ostatni mecz. W nim kożuchowianki wygrały ze Zbąszynkiem 2:1 (25:13, 23:25 i 15:7), dzięki czemu zostały mistrzyniami województwa lubuskiego wśród młodziczek! Srebro dla Pomienia, a brąz zawiesiły na szyjach siatkarki SPS Zbąszynek.

– Żeby awansować do finałowego turnieju, nasza drużyna od października do końca lutego rozegrała 18 meczów w lidze – mówi Kuba Czarnecki, prezes UKS SG Kożuchów. – Mieliśmy cel, by wszystkie mecze wygrać bez straty seta. I udało się – nasz bilans do turnieju finałowego wynosił 36:0.

Czarnecki przyznaje, że sam finał był nieprzewidywalny: – W ciągu jednego dnia musieliśmy zagrać aż trzy mecze z najlepszymi zespołami w Lubuskiem. Pierwszy mecz zagraliśmy bezbłędnie. Drugie spotkanie w pierwszym secie również było bardzo dobre w naszym wykonaniu, ale w końcówce tej partii wdarło się rozluźnienie i brak koncentracji, a zespół z Żar pokazał świetne umiejętności. Ostatecznie przegraliśmy tie-break dwoma punktami. Żary następny mecz przegrały z Gorzowem, dlatego nasz pojedynek ze Zbąszynkiem był meczem o wszystko. Czwarte miejsce nie daje awansu do ćwierćfinału mistrzostw Polski. Weszliśmy w to starcie ze świeżą głową i pierwszy set nasze zawodniczki zagrały fenomenalnie. W drugim zbąszynianki się postawiły i przegraliśmy. Ale trzeci set należał do nas i to my zostaliśmy mistrzem województwa.

Teraz UKS SG zaczął przygotowania do ćwierćfinałów MP.

***

Jeszcze młodsze siatkarki z Kożuchowa brały też udział w 6. Grand Prix Głogowa w minisiatkówce. – W kategorii dwójek było widać u naszych najmłodszych zawodniczek coraz większy postęp i coraz większe umiejętności – ocenia prezes Czarnecki.

Trzecie miejsce zajęła para Hanna Zarzecka i Madzia Trześniewska. Piąte – Julia Kajdanowicz w parze z koleżanką z Piasta Głogów. 14. – Oksana Galent, Kinga Kuleta i Anastazja Buras.

W czwórkach wygrały Julia Kowalska, Joanna Kostrzewa, Nadia Pawłowska, Patrycja Słońska i Klaudia Duda. Drugie miejsce dla mieszanej kapeli UKS SG i głogowskiego Piasta – Mai Skrzypiec, Eryki Tomków, Mai Rogowskiej, Oliwii Ciećko i Madzi Kubiak.

Brawo, dziewczyny!

E-WYDANIE TYGODNIKA KRĄG

FacebooktwittermailFacebooktwittermail

Mateusz Pojnar

Aktualności, sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content