Duch walki w Kożuchowie. Tradycyjny turniej charakternych karateków

Nowosolski Klub Karate Kyokushin zrobił swoje tradycyjne mistrzostwa Lubuskiego w karate kyokushin. Stawką był puchar burmistrza Kożuchowa. Zdobyliśmy 10 medali! – Ciężka praca zawsze przynosi owoce i zostaje wynagrodzona – nie ma wątpliwości Andrzej Czarnecki, prezes NKKK

13. Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Kożuchowa – to pełna nazwa imprezy, którą w sobotę zobaczyliśmy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. Leszka Kołakowskiego.

Wzięło w niej udział prawie 240 fighterów z 18 klubów. Prócz Nowosolskiego Klubu Karate Kyokushin, który organizuje wydarzenie, startowali karatecy z Zielonej Góry, Lubina, Leszna, Lipna, Mielna, Płotów, Reska, Inowrocławia, Sieradza, Wołowa, Brzegu Dolnego, Ząbkowic Śląskich, Żor, Szczecina, Bydgoszczy czy Drawska Pomorskiego.

Zawodnicy mieli do wyboru konkurencje kata i kumite, czyli walki. – Zaprezentować swoje umiejętności mogli wszyscy: od młodszych dzieci, które startowały w lekkim kontakcie, po zahartowanych seniorów walczących w full kontakcie – mówi „Tygodnikowi Krąg” Andrzej Czarnecki, szef NKKK.

Od nas startowało 35 zawodników. Znowu dostarczyli nam emocji i radości, bo zdobyli 10 medali! Jeden złoty, pięć srebrnych i cztery brązowe. Złoto wywalczył Sebastian Dondajewski. W klasyfikacji drużynowej zajęliśmy czwarte miejsce. Listę medalistów znajdziecie w ramce.

Andrzej Czarnecki nie ukrywa, że z zawodów jest zadowolony. Również pod względem organizacyjnym. – Atmosfera była niezwykła, przesycona duchem walki – mówi o turnieju. – Do tego widzieliśmy świetne pojedynki i to były główne atuty naszego wydarzenia. Gratulujemy zawodnikom kolejnych medalowych zdobyczy, wytrwałości i determinacji. Sukcesy karateków to kolejne cenne doświadczenia, ale i motywacja do dalszych treningów i uwieńczenie potu wylanego dotychczas na zajęciach. Ciężka praca zawsze przynosi owoce i zostaje wynagrodzona, dlatego warto dawać z siebie jeszcze więcej.

NKKK dziękuje magistratowi w Kożuchowie za pomoc finansową w organizacji zawodów, również dyrekcji ZSP 5 za wsparcie w organizacji mistrzostw. – Dziękujemy także działaczom i rodzicom adeptów naszego klubu. Bez ich pomocy ten wspaniały turniej nie mógłby się odbyć – zaznacza prezes Czarnecki. – Mamy nadzieję, że w przyszłym roku też spotkamy się w tak licznym gronie na kolejnej edycji!

WYNIKI:

Mistrzem Lubuskiego został Sebastian Dondajewski (semi kontakt seniorów 1. krok open)