Carbon Cup: Karatecy w trasie. NKKK jeździ i okłada rywali

Ostatnio nasi startowali w Jastrzębiu-Zdroju. Łącznie walczyło prawie 300 zawodników. Nowosolski Klub Karate Kyokushin nie zawiódł!

Carbon Cup był ogólnopolskim turniejem. – Zawody zostały rozegrane w dwóch konkurencjach: kata i kumite – mówi prezes Nowosolskiego Klubu Karate Kyokushin Andrzej Czarnecki.

Ogółem startowało dokładnie 289 karateków z 31 klubów z Polski i Czech.

Jak wiodło się nowosolanom?

– W konkurencji kata dobrze zaprezentowało się dwoje naszych zawodników: juniorka młodsza Julka Lewandowska i senior Bartek Czarnecki. W finałowej rozgrywce w swoich kategoriach zdobyli brązowe medale – wspomina Andrzej Czarnecki.

I dodaje: – Ale dopiero w konkurencji kumite, czyli w walkach, nasi zawodnicy udowodnili dobre przygotowanie. Pomimo tak licznej obsady turnieju pokazali się ze świetnej strony zdobywając ogółem sześć medali.

Brawo, medaliści! Ich nazwiska znajdziecie poniżej.

Prezes NKKK: – Pozostałych naszym zawodnikom – Kajetanowi Spisakowi i Dawidowi Smereczyńskiemu – tym razem zabrakło szczęścia i swoje zmagania zakończyli poza podium. Dziękujemy urzędowi miasta Nowa Sól za pomoc finansową w zorganizowaniu naszego wyjazdu. Gratulujemy i życzymy naszym zawodnikom kolejnych sukcesów!

***

Julia Lewandowska – 2. miejsce w kategorii juniorka młodsza 14-15 lat – 50 kg,

Wiktoria Herman – 2. w kat. młodziczek 12-13 lat – 45 kg,

Mateusz Strzelczyk – 2. w kat. junior młodszy 14-15 lat – 60 kg,

Sebastian Dondajewski – 2. w kat. masters +40 lat open,

Michał Blicharski – 3. w kat. senior do 75 kg,

Michał Dondajewski – 3. w kat. junior 16-17 lat – 65 kg.

E-WYDANIE TYGODNIKA KRĄG

FacebooktwittermailFacebooktwittermail

Mateusz Pojnar

Aktualności, sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content