Ręczni świętowali barbórkę. Budowlani: Jesteśmy częścią pięknego projektu

Budowlani Nowa Sól wzięli udział w 6. Barbórkowym Turnieju Piłki Ręcznej w kategorii masters. – Rozpiera nas duma, że jesteśmy częścią pięknego projektu weteranów handballu i możemy promować nasze miasto – mówi jeden z zawodników Bartłomiej Hołubek

Turniej odbył się w Lubinie. Wystartowało w nim sześć drużyn kobiecych i osiem męskich, w tym nasi Budowlani Nowa Sól.

– Zawody były obsadzone mocnymi ekipami z całej Polski, z byłymi zawodnikami ekstraklasowych drużyn – wspomina Bartłomiej Hołubek. – W pierwszym meczu przegraliśmy 6:9 z czterokrotnym mistrzem Polski mastersów i zwycięzcą turnieju Zagłębiem Lubin Open Sport, a w kolejnym spotkaniu ulegliśmy Handball Team Pabianice, wicemistrzom Europy masters z 2019 r., 5:8.

Ostatni mecz w grupie nasi piłkarze ręczni przegrali jedną bramką z Pogonią Masters Handball Szczecin – 5:6.

Ostatecznie w grupie zajęli czwarte miejsce. A w meczu o siódmy plac nowosolanie pokonali MKS Wieluń 9:8.

– Może miejsce nie do końca nas zadowala, ale świadczy o wysokim poziomie zawodów i bardzo wyrównanej grze – podkreśla Hołubek. – Ktoś musiał wygrać, ktoś przegrać. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy nadal uprawiać ten piękny sport. Bawić się piłką ręczną, spotykać się z przyjaciółmi, z wielką rodziną piłkarek i piłkarzy ręcznych. Rozpiera nas duma, że jesteśmy częścią pięknego projektu weteranów handballu i możemy promować nasze miasto.

E-WYDANIE TYGODNIKA KRĄG

FacebooktwittermailFacebooktwittermail

Mateusz Pojnar

Aktualności, sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content