Weekend Aniołów. Porażka Astry po długiej i godnej chwały serii zwycięstw

W niedzielę ta seria została jednak przerwana. Nasi siatkarze przegrali na wyjeździe z Aniołami Toruń. Straciliśmy pozycję lidera, bo dzień wcześniej Anioły dopisały komplet punktów również z Jokerem. Ale szybko możemy na nią wrócić, mamy do rozegrania jeden mecz więcej

Anioły Toruń – Astra Nowa Sól 3:0 (25:17, 25:23, 25:19)

Astra wyszła na parkiet w składzie: Kowalczyk, Skibicki, Czyrniański, Brzeziński, Nożewski, Ruciński, Foltynowicz

W niedzielny wieczór w Toruniu wróciliśmy do 16. kolejki, bo mecz Anioły – Astra Nowa Sól miał się odbyć już dobrych kilka tygodni temu. Wtedy przeszkodziła nam pandemia i gospodarze trafili na kwarantannę.

Na wyjazdowym meczu nie zabrakło wsparcia kibiców z Nowej Soli. Robili, co mogli, ale Koliberki miały w meczu na szczycie problemy.
Że nie będzie tak łatwo jak zwykle pokazał już pierwszy set. Górą były Anioły, wygrały do 17.

Gospodarze swoją siłę potwierdzili w partii numer dwa. Zwyciężyli w niej 25:23, w końcówce byli górą w wojnie nerwów.

Nowosolscy fani wierzyli, że nasi siatkarze nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i że podopieczni trenera Norberta Śrona wygrają w trzeciej części, wrócą do tego, do czego nas przyzwyczaili w tym sezonie. A przyzwyczaili nas do dominacji.

Niestety, trzeci set był ostatnim w tym meczu. Przegraliśmy do 19.

Anioły latały w niedzielny wieczór wyżej i pewniej niż Koliberki. Toruń – Nowa Sól 3:0.

„Dzisiaj zespół z Torunia okazał się lepszy – napisali na Facebooku siatkarze Astry. – Dziękujemy kibicom z Nowej Soli za wsparcie”.

Dzięki wygranej z Astrą i dzień wcześniej z Jokerem Powiat Pilski Anioły Toruń wskoczyły na pierwsze miejsce tabeli I ligi. Po 19 meczach torunianie zdobyli 49 punktów. Astra ma 48 oczek, ale rozegrała jeden mecz mniej i prędko może wrócić na pozycję lidera.

Następny mecz zagramy w najbliższą sobotę 19 marca w Słupcy. Po Konspolu wreszcie przyjdzie czas na potyczkę domową – 27 marca zmierzymy się ze Stoczniowcem Gdańsk. Później powalczymy jeszcze w Nowej Soli w derbach z Sobieskim Żagań (2 kwietnia) i z AZS UMK Toruń (9 kwietnia).