Fantastyczny czas naszego karate! Bartosz Czarnecki Mistrzem Polski

Brąz Aleksandry Leśniewskiej na Mistrzostwach Świata, a tydzień później Mistrzostwo Polski Juniorów Bartosza Czarneckiego. Nowosolski Klub Karate Kyokushin ostatnio święci ważne triumfy!

Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin odbyły się w Astanie 3-4 listopada. Brało w nich udział ok. 1000 zawodników z całego globu. Na macie zameldowali się najlepsi z najlepszych.

Polskę reprezentowało dwoje karateków NKKKAleksandra Leśniewska w seniorkach do 55 kg i Bartosz Czarnecki w kat. junior mł. 65 kg. Najpierw walczył B. Czarnecki. W pierwszym starciu pokonał pewnie Kazacha, posiadacza czarnego pasa. – Walka od początku toczyła się pod dyktando Bartka, a zakończyła się efektownym kopnięciem na głowę. Drugi przeciwnik, kolejny reprezentant Kazachstanu, późniejszy zdobywca tytułu, okazał się dla naszego zawodnika trudniejszym przeciwnikiem. Na początku walki Bartek odważnie zaatakował i był bardzo bliski zdobycia punktu efektowną obrotówką na głowę, jednak z czasem bardzo doświadczony przeciwnik zdobywał coraz większą przewagę i skończył walkę. Ostatecznie Bartek uplasował się wśród ośmiu najlepszych zawodników Mistrzostw Świata swojej kategorii – mówi Andrzej Czarnecki, trener NKKK.

Drugiego dnia walczyła Aleksandra Leśniewska. Nowosolanka to wielokrotna medalistka najlepszych imprez karate. – W pierwszej walce z zawodniczką z Kazachstanu Ola rozpoczęła od taktycznego sprawdzania możliwości przeciwniczki. Po minucie wymiany ciosów i kopnięć zaczęła się rysować coraz większa przewaga Oli. Druga połowa walki należała już zdecydowanie do niej i decyzją sędziów awansowała do półfinału. Tam w pojedynku z kolejną reprezentantką Kazachstanu Ola musiała uznać wyższość przeciwniczki. Ostatecznie po bardzo trudnych walkach nasza zawodniczka kolejny raz stanęła na podium Mistrzostw Świata zdobywając brązowy medal. Zawodnicy z Azji to najwyższy poziom karate kyokushin na świecie, było to widać na macie, tak że każdy punkt zdobyty przez naszych reprezentantów należy uznać za ogromny sukces – zaznacza A. Czarnecki.

Dla Polaków to był generalnie bardzo dobry turniej. Ogółem zdobyli 12 medali.

A w ub. weekend odbyły się w Ełku Mistrzostwa Polski Juniorów (16-17 lat) i Młodzieżowców (18-21). Biło się 192 zawodników z całego kraju. Nową Sól reprezentował Bartosz Czarnecki.

Nie zawiódł! Zdobył złoto w juniorach. – W drodze do finału najpierw spotkał się z zawodnikiem z Ostrołęki. Od początku walka toczyła się pod dyktando Bartka i zakończyła się zwycięstwem przez ippon przed upływem regulaminowych dwóch minut. W drugiej walce zmierzył się z przeciwnikiem z Leżajska. Miała podobny przebieg jak poprzednia i po niecałej minucie zmasowanych ataków Bartka było już po walce. W finale nasz reprezentant spotkał się z przedstawicielem gospodarzy. Początkowo walka z bardzo dobrze przygotowanym przeciwnikiem, ale i z publicznością, była bardzo wyrównana, stopniowo Bartek zdobywał jednak minimalną przewagę. Po upływie dwóch minut sędziowie orzekli remis i dogrywkę. W niej Bartek przystąpił od początku do ataku, co w końcówce walki przyniosło zdobycie punktu i zwycięstwo – opowiada Andrzej Czarnecki.

To trzeba podkreślić: B. Czarnecki zdobył mistrzostwo w kat. wiekowej, w której rywalizację zaczął dopiero w tym roku. Był najmłodszym startującym zawodnikiem.

Wielkie gratulacje!

FacebooktwittermailFacebooktwittermail

Mateusz Pojnar

Aktualności, sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content