Na starcie do przodu. Areski zaczęły nowy sezon III ligi i nie dały szans Zielonej Górze

III liga: Ares Nowa Sól rozpoczął w sobotę nowy sezon. W 1. kolejce zielonogórzanki sprawiły nam problemy tylko w drugim secie

UKS Ares LO Nowa Sól – UKS 13 LO VII Zielona Góra 3:1 (25:17, 23:25, 25:18, 25:17)

Seniorki Aresa na początku rozgrywek zagrały u siebie z UKS 13 LO VII Zielona Góra. Pierwszy set był świetny w naszym wykonaniu, co zaowocowało wygraną do 17.

W drugiej partii siatkarki z Zielonej Góry wróciły do gry. Wygrały ją o włos – 25:23.

W trzeciej części zobaczyliśmy powtórkę z seta numer jeden. Ares zwyciężył bezapelacyjnie do 18.

Czwarty okazał się ostatnim w tym spotkaniu. Zespół z Nowej Soli wygrał do 17, a całe spotkanie padło naszym łupem 3:1.

„Nie było łatwo, bo przeciwnik wymagający – czytamy na Facebooku Aresa. – Ciekawy mecz, sporo kibiców, niezła siatkówka. Jedziemy dalej!”.

W innych spotkaniach pierwszej serii gier KKS Mine Master Złotoryja pokonał SPS Zbąszynek 3:1, a UKS Tygrysy Strzelin rozbił 3:0 MGLKS Sobieski Oława.

W meczu 2. kolejki, który odbędzie się w sobotę, nowosolanki zagrają w Jaworze z Olimpią.