Odra wygrała z wiceliderem i umocniła się w tabeli. Wpadka Dozametu, remis Pogoni

Słodki był to weekend dla Odry Bytom Odrzański, która wygrała w meczu na szczycie 3:1 z Tęczą Krosno Odrzańskie! Gorzki dla Dozametu Nowa Sól – uległ na wyjeździe Ołobokowi. Z kolei w Przyborowie, gdzie Pogoń grała z Lubskiem, bramek nie zobaczyliśmy

Tęcza Krosno Odrzańskie – Odra Bytom Odrzański 1:3 (0:2)

Bramki: Szcześniak 27’ (s), Skiba 40’, Dybizbański 63’

Odra: Ristok – Koppenhagen, Skiba (88’ Czerny), K. Konsewicz (60’ Maciej Konsewicz), Michał Konsewicz (85’ Pawlak), Karbowiak, Dziubański, Dybizbański, Chłopowiec, Zawojek (65’ Frydrych), Skałecki

„Wygodnie nam” – pisali po tym, jak po poprzedniej kolejce usiedli w fotelu lidera, piłkarze Odry Bytom Odrzański. Żeby wygodnie było nadal, musieli zapunktować w Krośnie Odrzańskim, gdzie grali z Tęczą, czyli dotychczasowym wiceliderem okręgówki. Mecz na szczycie zapowiadał się rewelacyjnie!

Odra w Krośnie zagrała bez kompleksów, bo z takim składem nie ma powodów, żeby je mieć. Strzelić na 1:0 pomógł nam zawodnik gospodarzy – w 27. minucie samobója zaliczył Patryk Szcześniak. W 40. minucie podwyższył na 2:0 snajper Bartosz Skiba, który błyszczy formą.

Kolejne gole padały już po przerwie. Odra szukała bramki, która zabiłaby ten mecz i znalazła ją w 63. minucie – do protokołu sędziowskiego wpisał się wtedy Artur Dybizbański. Osiem minut później honorowo dla Tęczy trafił jeszcze Radosław Rakociński.

„Pełna kontrola spotkania od początku do końca, pełna dominacja!” – skomentowali krótko ten mecz na Facebooku piłkarze Oderki.

Zespół z Bytomia Odrzańskiego umocnił się na pozycji lidera klasy okręgowej. Ma dwa punkty przewagi nad Alfą Jaromirowice i już pięć nad Tęczą.

Czwarte miejsce należy do Pogoni Przyborów, która zremisowała u siebie z Budowlanymi Lubsko.

Wpadkę zaliczył Dozamet Nowa Sól. Przegrał 0:2 z Błękitnymi Ołobok. Bramki dostaliśmy w 55. i 86. minucie. Od 44. graliśmy w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Piotra Nitki.

„Powinniśmy ten mecz wygrać i wracać na trzecim koniu tej ligi – czytamy na Facebooku KSD. – Taki wynik nie powinien się nam zdarzyć, jeśli myślimy o czymś więcej. Cóż, wypada jedynie przeprosić. Bo nie tak to dziś miało być. Jest nam wszystkim dziś po prostu bardzo wstyd”.

Korona Kożuchów przegrała kolejny mecz w IV lidze, tym razem 2:1 w Murzynowie z mocnymi Budowlanymi. W 82. minucie czerwoną kartę dostał Paweł Rudnicki, w doliczonym czasie jedyną bramkę dla nas strzelił Piotr Przejczowski.