Julia i Kajetan z medalami! [KARATE]

Na kolejnym turnieju walczyli zawodnicy klubu Ronin Kożuchów. Mają się z czego cieszyć – Julia Lewandowska zdobyła złoto, a Kajetan Pięt – brąz

Zawody w Wołowie, czyli kolejna odsłona mistrzostwa Karate Kid, zgromadziły 280 karateków z 15 klubów. Ronin reprezentowało dziewięcioro zawodników pod wodzą trenerów Agnieszki Wasielewskiej i Waldemara Leśniewskiego.

– Dla niektórych naszych podopiecznych to były pierwsze starcia na macie, dlatego już za samą odwagę i wolę walki należą im się wielkie brawa – mówi „Tygodnikowi Krąg” trener Leśniewski. – Kategorie najmłodszych dzieci były licznie obsadzone, liczyły czasem po 50 zawodników, więc walka o medal nie należała do łatwych.

A Ronin wywalczył łącznie dwa medale. Złoty krążek w kategorii kata juniorek młodszych 14-15 lat ma na koncie Julia Lewandowska. Brąz w kumite semi kontakt młodzików 12-13 lat zdobył Kajetan Pięt.

– Maja Hanusz w kategorii kumite bez kontaktu wygrała dwa pojedynki, niestety w trzeciej

walce musiała uznać wyższość swojego przeciwnika – opowiada Leśniewski. – Polina Furhala debiutowała w kategorii kumite bez kontaktu dzieci 6-7 lat. Mimo dobrego występu w drugiej walce przegrała. Bartosz Pronkiewicz w kata dzieci 6-7 lat zakwalifikował się do drugiej tury. W zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się również Maja Hanusz, Łucja Pięt, Artem Furhala i Daniel Pogorzelski. Serdeczne gratulacje i ogromne brawa dla naszych małych karateków za determinację i ducha walki.