Tęcza nie dała rady Trójce, choć emocje były do końca!

Jak zwykle nie zabrakło emocji w meczu Trójki Nowa Sól! Nasi „na spokojnie jedną” pokonali u siebie Tęczę Kościan. Musieli być skupieni do końca, kibice o wynik drżeli właściwie do ostatniej sekundy

Trójka Nowa Sól – Tęcza Kościan 25:24 (12:9)

Trójka: Rapiejko, Florczak (3 bramki), Stelmasik, Bortnowski, Orliński (2), Kowalski (2), Jaskółka (1) Sz. Lisiewicz, G. Lisiewicz, Janecki, Paszkiewicz, Hajnysz (4), Gornostaj, Chomenko (9), Brychcy, Dymkowski (4)

W sobotę zaliczyliśmy piorunujący początek! Podopieczni trenera Alana Raczkowiaka po 14 minutach prowadzili z Tęczą 8:2. Później gra się nieco wyrównała, choć nie oddawaliśmy prowadzenia, mając cztery, trzy, minimum dwie bramki przewagi. Do szatni na przerwę schodziliśmy prowadząc 12:9.

Druga połowa? Znowu bardzo dobry początek Trójki, która w 40. minucie miała zapas sześciu bramek – 18:12. Ale wiadomo – nie może być w jej meczach spokojnie. Goście łapali wiatr w żagle, nam częściej niż wcześniej zdarzały się błędy i w efekcie po 10 minutach, w 50., zrobiło się już tylko 21:20.

Było gorąco w końcówce, lecz to nasi kibice mogli z uśmiechami wyjść z hali przy ul. Botanicznej, by świętować sukces. Nowosolanie pokonali finalnie Tęczę Kościan 25:24, mają kolejne trzy punkty w kieszeni i to nie jest prima aprilis, mimo że mecz odbył się 1 kwietnia.

Zawodnikiem spotkania w barwach Trójki został Samuel Chomenko, zdobywca dziewięciu bramek. Jest świetnym egzekutorem, co w sobotę dobitnie potwierdził. Jego transfer przed sezonem był strzałem w dziesiątkę.

Teraz czeka nas krótka przerwa w rozgrywkach. Po świętach w ramach 22. kolejki nasz zespół zagra na wyjeździe z Wolsztynem. Kolejny mecz u siebie zagramy tydzień później, przyjedzie do nas lider – SPR GOKiS Kąty Wrocławskie.