Trudny bój w Warszawie, ale zwycięski. Teraz Astra zagra decydujący mecz

Astra wygrała z Legią 3:2 i na jej konto wpłynęły bardzo ważne dwa punkty. Kropkę nad „i” w kontekście utrzymania w Tauron 1. Lidze możemy dopisać już w najbliższą środę! Przed nami mecz w Nowej Soli z Wrześnią, która w tabeli jest oczko niżej

Legia Warszawa – Astra Nowa Sól 2:3 (19:25, 19:25, 25:22, 25:23, 9:15)

Astra: Kłęk, Kołtowski, Foltynowicz, Busch, Pizuński, Wołowicz, Drzazga, Kuwaczka, Pranko, Skibicki, Kowalczyk, Brzeziński, Jurkojć, Czyrniański

Z Legią musieliśmy wygrać. Zwyciężyliśmy, choć po pierwszych dwóch setach można było pomyśleć, że będzie nieco łatwiej.

Otóż partie numer jeden i dwa wygraliśmy do 19, nie dając Legii większego pola do popisu. Po prostu byliśmy lepsi. Później zobaczyliśmy dwa wyrównane sety, które jednak padły łupem gospodarzy do 22 i 23. Straciliśmy kontrolę nad tym meczem, z garści wyleciało nam zwycięstwo trzypunktowe.

Ale załoga Astry Nowa Sól nie wpadła w panikę i za to trzeba ją pochwalić. Do tie-breaka podeszła na chłodno, mimo że mieliśmy nóż na gardle. Piąty set należał do nas – wygraliśmy pewnie do 9!

MVP spotkania został Tomasz Pizuński z Astry.

„Zawał serca, siwe włosy, zdarte gardła… Nasi kibice nie mają lekko – żartują działacze Astry. – Dziękujemy, że z nami byliście. W Warszawie graliśmy u siebie!”.

To bardzo, bardzo ważne dwa punkty, jeśli chodzi o utrzymanie w Tauron 1. Lidze. Stan gry na dziś wygląda następująco: Astra w tabeli jest na 13. miejscu z 30 punktami. Ma pięć punktów przewagi nad Krispolem Września i tyle samo rozegranych meczów. Września w czwartek przegrała 0:3 w Tomaszowie Mazowieckim.

Następna kolejka będzie pikantna w dole tabeli: trener Andrzej Krzyśko i jego zawodnicy zmierzą się w nowej hali widowiskowo-sportowej właśnie z Wrześnią. Jeśli wygrają, zapewnią sobie bilet na grę w kolejnym sezonie na zapleczu PlusLigi. To będzie ostatni mecz Astry u siebie w tej kampanii, potem zagramy jeszcze na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Początek spotkania Astra – Krispol już w środę 5 kwietnia o godz. 18.00. Dalej, Astra!