Fanfary dla Julki i Anastazji! Zdobyły historyczne złoto na plaży

Kolejne mistrzostwo województwa lubuskiego dla UKS SG Kożuchów. Tym razem w minisiatkówce na plaży. Mistrzostwo historyczne, bo taki turniej na piasku to novum! Mamy też srebro i brąz

We wtorek 20 czerwca kożuchowianki pojechały do Zbąszynka na mistrzostwa Lubuskiego w minipiłce siatkowej na boiskach plażowych. Grały kategorie U-11, U-12 i U-13.

– Z imprezy przywieźliśmy do domów aż trzy medale, zdobyliśmy je w każdej kategorii wiekowej – cieszy się Kuba Czarnecki, prezes UKS SG Kożuchów.

W U-11 brązowy medal i awans do finałów mistrzostw Polski uzyskały Ola Urbańska i Hania Piróg – dziewczyny na co dzień reprezentują odpowiednio UKS SG i USA Beach Volley Lubsko. W tej samej kategorii piąty plac wywalczyły Natalia Kowalska/Wiktoria Owsiuk/Iryna Mosora.

Srebrny medal w kategorii U-12 (plus awans do finałów MP) dla Leny Korbik (UKS SG) i Michaliny Piróg (Lubsko).

Maja Kajdanowicz i Zuzanna Ławrowska turniej zakończyły na piątym miejscu.

I teraz wchodzą fanfary: Jula Kajdanowicz i Anastazja Buras zostały mistrzyniami województwa w kat. U-13. Oczywiście również zagrają w finałach MP. Hania Zarzecka i Oksana Galent zajęły szóste miejsce.

Gratulujemy wszystkim dziewczynom wyników!

– Brawa za doskonałą grę i walkę we wszystkich spotkaniach – podkreśla prezes Czarnecki i dodaje, że turniej był historyczny: – To były pierwsze w historii polskiej siatkówki rozgrywki w minisiatkówce plażowej, co tym bardziej jest powodem do dumy, bo nasze siatkarki są pierwszym rocznikiem, który zdobył medale i awansował do MP.

Finały MP rozpoczęły się w Kołobrzegu w niedzielę. Potrwają do środy 28 czerwca.