Włochy: Start Rafała Poklepy z KKS

W młodzieżowych mistrzostwach świata w Auronzo wziął udział zawodnik KKS Nowa Sól i SMS Wałcz Rafał Poklepa. W C1 – 1000 m był 12., wywalczył też piąte miejsce w C4 – 500 m

Rafał Poklepa – nowosolanin, kanadyjkarz, kadrowicz, zawodnik Kajakowego Klubu Sportowego Nowa Sól i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Wałczu, podopieczny trenera Ireneusza Szpyndy w kadrze Polski – startował na mistrzostwach świata juniorów, U-23 w Auronzo we Włoszech.

W dyscyplinie C1 – 1000 m został w swojej kategorii wiekowej 12. zawodnikiem na świecie. Z kolei w kat. C4 – 500 m w osadzie z Kacprem Filipczakiem, Kacprem Grzelskim i Marcelim Krawcem wywalczył zaszczytne piąte miejsce.

– Trzeba podkreślić, że Rafał ma już na swoim koncie sporo wywalczonych medali zarówno na arenie krajowej, jak i europejskiej czy światowej – podkreślają działacze KKS Nowa Sól. – Świetna robota, panowie! Wielkie gratulacje.