Komplet Dozametu, powrót Odry w końcówce [ZDJĘCIA]

Nowosolanie pewnie pokonali w okręgówce kolejną przeszkodę – wygrali z Tęczą. Odra w III lidze zaliczyła comeback, wywiozła z Polkowic punkt i w niedzielę o 15.00 zagra pierwszy mecz u siebie (impreza dla kibiców zacznie się już o godz. 13.00). A w IV lidze Korona przegrała w Żaganiu i okupuje ostatnie miejsce w tabeli

Dozamet Nowa Sól – Tęcza Krosno Odrzańskie 3:0 (1:0)

Bramki: Olejniczak 42’, Bartnicki 71’, Napieralski 90+

Dozamet: Chudziak – Bartnicki (85’ Drążek), Gabiga (80’ Leśniak (ż)), Juncewicz (55’ Świrlik), Kusyk (90’ Greszta), Napieralski, Nitka, Olejniczak (85’ Paixao De Sousa), Otulak (70’ Drzewiecki (ż)), Tomczak, Wilczyński

Dozamet otworzył wynik spotkania w 42. minucie. Ale do tego momentu nie było wrażenia, że podopieczni Marcina Janika nie mają kontroli nad meczem. Bramka była kwestią czasu. Co prawda Tęcza potrafiła groźnie odpowiadać, lecz to gospodarze prowadzili grę i mocniej dążyli do gola. We wspomnianej 42. na listę strzelców wpisał się Bartosz Olejniczak.

Kluczowy moment? 60. minuta i druga żółta kartka dla Pawła Cierecha z Tęczy, który nie wytrzymał ciśnienia i po burzliwej wymianie zdań z arbitrem (a raczej burzliwym monologu) wyleciał z boiska. Potem, w 71., Dozamet podwyższył na 2:0 za sprawą Michała Bartnickiego. Ostatni cios wyprowadziliśmy już w doliczonym czasie gry, dokładnie w 96. minucie – Marcel Napieralski trafił na 3:0, a sekundę później arbiter zagwizdał po raz ostatni.

Kibice oglądali mecz zza płotu, bo nadal obowiązuje kara dla KSD. Ultrasi w przyśpiewkach jasno wyrażali swój cel na ten sezon: chcą awansu do IV ligi.

– Spotkały się dwie wyrównane drużyny – ocenia sobotni mecz trener Dozametu Marcin Janik. – Mieliśmy w pamięci poprzedni sezon, kiedy dwa razy zespół pogubił punkty z Tęczą. Wiedzieliśmy, że to będzie trudne spotkanie. Byliśmy cierpliwi, mieliśmy plan na ten mecz i myślę, że z minuty na minutę coraz lepiej go realizowaliśmy. Cieszę się, że piłkarze z pierwszej jedenastki, ale i rezerwowi dają nam jakość. Głębia składu, duża ilość dobrych graczy pozwala nam na to, by dominować.

Trener Janik przyznaje, że Tęcza też miała swoje momenty, lecz KSD piłkarsko był po prostu lepszy. – Udowodniliśmy to na boisku – zaznacza.

Nowosolanie świetnie zaczęli sezon, odnotowali cztery zwycięstwa w czterech meczach. – Chcemy maksa, co mecz grać o trzy punkty – zapowiada Janik. – Oczywiście przyjdzie słabsza dyspozycja i przeciwnik będzie lepszy, natomiast chcemy kontynuować tę passę. Nie mamy zamiaru się zatrzymywać. Czekają nas bardzo trudne spotkania, które będą weryfikacją. Póki co cieszymy się z każdej wygranej i szanujemy te punkty.

Kropkę nad „i” postawił w sobotę Marcel Napieralski. Co mówił tuż po meczu? – Mieliśmy pełną kontrolę – podkreślał. – Od startu robiliśmy to, co trener nam nakazał w szatni. I to nam wychodziło. Byliśmy konsekwentni, cierpliwi, spokojnie graliśmy od tyłu. Na pewno czerwona kartka ułożyła ten mecz.

– Wiemy, jaki mamy cel na ten sezon. W poprzednim nie udało się go zrealizować – wspomina Napieralski. – Chcemy tego awansu tak samo jak kibice. Ich doping to fajna sprawa, gra nam się lepiej. A oczekiwania co do IV ligi to taka pozytywna presja. Jesteśmy bardziej poukładani i zgrani niż w zeszłym sezonie. Dokonaliśmy wzmocnień, które są widoczne na boisku.

W 5. kolejce KSD zagra w Lubsku.

Lanie w weekend zebrali Czarni Rudno. Rozgromił ich u siebie ŁKS Łęknica 4:0.

III liga: Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański przegrywała już w Polkowicach 0:2 (Górnik dwie bramki strzelił z karnych), by w samej końcówce wyciągnąć wynik na 2:2. A to za sprawą goli Sebastiana Żukowskiego (48. minuta) i Miłosza Jóźwiaka w doliczonym czasie gry. „Brawo za charakter i walkę do końca, Panowie” – napisali po meczu działacze Odry. Dla bytomian to jest naprawdę cenny punkt.

Korona Kożuchów w IV lidze przegrała w Żaganiu 0:1. „Chłopaki dali z siebie wszystko, ale szczęścia zabrakło” – czytamy na Facebooku Korony.