Nadzieje na Malcie

Rafał Poklepa i Amelia Turczyk z KKS startowali w zawodach Nadzieje Olimpijskie. Poklepa zdobył cztery medale. Oboje walnie przyczynili się do srebra naszej kadry w generalce

Reprezentacja Polski jak zawsze wzięła udział w międzynarodowych Nadziejach Olimpijskich w Poznaniu na torze regatowym Malta. I zajęła drugie miejsce medalowe i punktowe.

– Cegiełki do tego sukcesu dorzucili nasi zawodnicy Amelia Turczyk i Rafał Poklepa – informuje Paweł Turczyk z Kajakowego Klubu Sportowego Nowa Sól.

Rafała śmiało można nazwać multimedalistą Nadziei. W tej odsłonie wywalczył aż cztery krążki, w tym trzy srebrne (C1 – 500 m, C4 – 500 m i C4 – 200 m) i jeden brązowy (C1 – 1000 m). Brawo!

Amelia zadebiutowała w tych zawodach. Gratulujemy! W finale B C1 – 200 m dopłynęła do mety jako druga.

mat. organizatorów

W KKS słyszymy, że w Nadziejach Olimpijskich startowało prawie 800 zawodników z 34 krajów.

– Wielkie brawa i gratulacje dla całej kadry narodowej, trenerów klubowych i kadrowych oraz wielu zaangażowanych osób, które pracowały na tak ogromny wspólny sukces – podkreśla Paweł Turczyk.