Tauron 1. Liga: Astra na podium!

Nowosolanie przegrywali już z Białymstokiem 0:2, ale później pokazali muskuły i kolejne trzy sety padły ich łupem! Zwycięstwo w Nowej Soli dużo waży, Astra wskoczyła na trzecie miejsce zaplecza najlepszej siatkarskiej ligi świata

Astra Nowa Sól – REA BAS Białystok 3:2 (21:25, 19:25, 25:21, 25:17, 15:8)

Astra: Kryński (18 punktów), Hoszman (2), Foltynowicz, Woźniak, Jacznik (8), Skibicki (7), Pizuński (15), Drzazga (10), Szydłowski, Kosian, Brzeziński, Wiśniewski (2), Majewski-Nowak, Czyrniański (13)

Po derbowym meczu z Chrobrym Głogów, który nasi wygrali 3:0 (to była już czwarta w tej kampanii wygrana na pięć kolejek), w serii gier numer sześć do Nowej Soli przyjechał mocny zespół z Białegostoku. Mocny, ale i Astra przecież notuje świetny początek sezonu i kompleksów mieć nie powinna.

Początek sobotniego spotkania w naszym wykonaniu był jednak dość senny. Przeważali goście, grali pewniej, skuteczniej. Dlatego wygrali pierwszego seta 25:21.

Wygrali też drugiego – tym razem do 19.

Były dwa wyjścia: albo pełne rozgoryczenia i rezygnacji z naszej strony dokończenie meczu w trzecim secie, albo twarda walka o to, by jeszcze urwać dwa punkty.

Trener Andrzej Krzyśko i jego podopieczni wybrali na szczęście tę drugą opcję!

Nowosolanie w trzeciej, czwartej i piątej partii byli zupełnie innym zespołem. Przypomnieli sobie, że są przecież w wysokiej formie. Najpierw wróciliśmy do meczu wygrywając do 21, potem do 17, a w tie-breaku już totalna demolka – Koliberki zwyciężyły do 8!

MVP meczu został Tomasz Kryński. Zdobył w sobotę dla Astry 18 punktów.

Dzięki błyskotliwemu powrotowi do meczu siatkarze z Nowej Soli dopisali sobie kolejne dwa punkty i wylądowali na trzecim miejscu w tabeli Tauron 1. Ligi! Po sześciu spotkaniach mamy 13 oczek, tyle samo co Bielsko-Biała, Świdnik i Białystok, ale z lepszym bilansem.

Zaplecze PlusLigi nie zwalnia tempa. Po maratonie meczów u siebie zagramy tym razem w Siedlcach. Mecz odbędzie się już w najbliższą sobotę 28 października, start o godz. 17.00.