Przepustka z góry. Przed nami kolejny weekend z Turniejem Mikołajkowym [ROZKŁAD JAZDY]

V-MAD, MKS, GBS i Anomalia grają dalej. Blisko awansu do finałów 19. Turnieju Mikołajkowego były także Tygryski, ale musiały obejść się smakiem. W niedzielę zaczęliśmy wielkie halowe granie w nowym obiekcie przy Zjednoczenia 21

Pierwszy gwizdek wybrzmiał tuż po godz. 9.00, ale wcześniej była minuta ciszy dla Radka Druciaka, patrona turnieju, który organizuje „Tygodnik Krąg”, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Soli i Nowosolska Paczka. W grudniu minie 10 lat od jego tragicznej śmierci.

– Serdecznie was witam na gościnnej nowosolskiej ziemi już po raz 19. – mówił podczas otwarcia turnieju prezydent Nowej Soli Jacek Milewski. Zwrócił uwagę, że to są piłkarskie chrzciny nowej hali widowiskowo-sportowej. Podkreślał też wagę pamięci o Radku. – Najważniejsze, żeby była dobra zabawa podczas rywalizacji sportowej – podkreślał prezydent. – Mam nadzieję, że 10 grudnia wszyscy zobaczymy się na podsumowaniu i wręczeniu nagród. Dobrego grania!

– Jestem przekonany, że Radek ma dziś przepustkę tam, z góry, i jest z wami – mówił szef rady miejskiej Andrzej Petreczko. – Uczestniczycie w czymś wielkim, bo oprócz tego, że turniej jest jego imienia, to pomagacie ludziom w pokonaniu ich problemów. W końcu pieniądze z turnieju będą przekazane na cele charytatywne.

Z nimi spotkamy się w finałach

W grupie A: Szkółka Piłkarska Hattrick grały zespoły MKS Nowe Miasteczko, Harnold Saint-Germain, Lantmännen, V-MAD Team i FC Ghayr Mahzum. Ostatecznie najlepsi okazali się piłkarze V-MAD, czyli Damian Żelazowski i spółka. Zajęli pierwsze miejsce. Z drugiego awansował także MKS.

A grupa B: Lubuski Związek Piłki Nożnej? Grały w niej kapele Gang Bang Squad, Czarni Rudno II, Tygryski i Anomalia. Miały grać też Bombowiaki, ale dzień przed turniejem zrezygnowały z udziału. Do późnych godzin wieczornych w sobotę szukaliśmy jakiegoś zastępstwa, jednak się nie udało.

Mistrzowie nie zawiedli – GBS wygrał tę grupę. Szczególnie zacięta była rywalizacja o miejsce drugie. Finalnie z lepszym bilansem bramkowym do finałów zakwalifikowali się piłkarze Anomalii, którzy bili się o to z Tygryskami.

Wszystkim zawodnikom, którzy grali w ub. niedzielę, dziękujemy za udział. Szczególne podziękowania, a jednocześnie życzenia powrotu do zdrowia dla dwóch piłkarzy, którzy odnieśli poważne kontuzje. Chłopaki, trzymajcie się ciepło. Mamy nadzieję, że niedługo znowu zobaczymy was na boisku.

Nie zatrzymujemy się

Już w najbliższy weekend, 2 i 3 grudnia, kolejne mecze. W sobotę zagrają dwie grupy: C: Prospace i D: Ekolbud. W pierwszej z nich na boisku powalczą LKP Stypułów, Prospace, Mazbud Czarni Rudno, Kultywator Team i FC Legionary; w drugiej – Piękni Kawalerzy, Gedia, Jastrzębie Zielona Góra, Petarda Głogów (po wycofaniu się Klimatu Bistro), Bad Boys.

A w niedzielę mecze rozegra ostatnia grupa – E: Aseko. W akcji zobaczymy Kosa Team, Lagato, Fiestę i Sjestę, Masa Team i Błękitnych Lubięcin.

W tym roku gramy w turnieju, by pomóc chorej na raka Monice Malickiej, Poli Stanek, dziewczynce walczącej o zdrowie, oraz Małgorzacie i Pawłowi Kobierskim, osobom niepełnosprawnym – potrzebują remontu mieszkania.

Sponsorami turnieju są: Ekolbud, rada miejska Nowej Soli, Prospace, Romuald Fedorczak, Lagato, Dachy Kompleksowo Gurban S.C., Lantmännen Unibake, Szkółka Piłkarska Hattrick, Lubuski Związek Piłki Nożnej, Andrzej Dela, Lombard 66 Nowa Sól, Pegma Rusztowania Henryk Kardynał, Anomalia, Greis Kruszywa, Kornel Kardzis, Studio Urody Laura, Buczi Show Barber Shop, EffectBCleaner, Kancelaria Radcy Prawnego Mateusz Kondracki, Klimat Bistro i Aseko.

ROZPISKA GIER

2 grudnia

Grupa C: Prospace

LKP Stypułów

Prospace

Mazbud Czarni Rudno

Kultywator Team

FC Legionary

9.00 LKP – Prospace

9.25 Mazbud Czarni – Kultywator

9.50 Legionary – LKP

10.15 Prospace – Mazbud Czarni

10.40 Kultywator – Legionary

11.05 LKP – Mazbud Czarni

11.30 Prospace – Kultywator

11.55 Legionary – Mazbud Czarni

12.20 LKP – Kultywator

12.45 Prospace – Legionary

Grupa D: Ekolbud

Piękni Kawalerzy

Gedia

Jastrzębie Zielona Góra

Petarda Głogów

Bad Boys

13.15 Piękni – Gedia

13.40 Jastrzębie – Petarda

14.05 Bad Boys – Piękni

14.30 Gedia – Jastrzębie

14.55 Petarda – Bad Boys

15.20 Piękni – Jastrzębie

15.45 Gedia – Petarda

16.10 Bad Boys – Jastrzębie

16.35 Piękni – Petarda

17.00 Gedia – Bad Boys

3 grudnia

Grupa E: Aseko

Kosa Team

Lagato

Fiesta i Sjesta

Masa Team

Błękitni Lubięcin

9.00 Kosa – Lagato

9.25 Fiesta – Masa

9.50 Błękitni – Kosa

10.15 Lagato – Fiesta

10.40 Masa – Błękitni

11.05 Kosa – Fiesta

11.30 Lagato – Masa

11.55 Błękitni – Fiesta

12.20 Kosa – Masa

12.45 Lagato – Błękitni

***

Msza św. za Radka Druciaka, patrona naszego turnieju, w 10. rocznicę jego śmierci odbędzie się 6 grudnia o godz. 18.00 w kościele św. Józefa w Nowej Soli.

E-WYDANIE TYGODNIKA KRĄG

FacebooktwittermailFacebooktwittermail

Mateusz Pojnar

Aktualności, sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content