Ares zadowolony z 2023: złoto w III lidze siatkarek, mistrzostwo kraju U-20 oszczepnika

Osiągnięciami mogą pochwalić się i siatkarki, i lekkoatleci. III ligę 2022/2023 wygrały podopieczne Rafała Snocha, a Oskar Hiki, oszczepnik od trenera Zenona Szpiguna, zdobył mistrzostwo Polski U-20!

Ares Nowa Sól ma sekcje siatkówki kobiet i lekkoatletyki. Właśnie podsumowuje starty w ubiegłym roku.

W siatkarskich rozgrywkach wojewódzkich 2022/2023 brały udział cztery zespoły: trzy młodzieżowe i jeden seniorski. – Rywalizowaliśmy z dziewięcioma klubami w województwie lubuskim i z czterema z Dolnego Śląska – opowiada Radosław Abramczyk, prezes Aresa. I wylicza: – Zorganizowaliśmy ponad 40 meczów ligowych, wzięliśmy udział w 40 wyjazdowych. Młodziczki grały w ćwierćfinałach mistrzostw Polski.

Ważne rzeczy działy się w kategorii seniorskiej. Podopieczne trenera Rafała Snocha rozegrały 16 meczów w III lidze dolnośląsko-lubuskiej i zajęły pierwsze miejsce! Grały także w turnieju barażowym o wejście do II ligi – w nim zajęły miejsce czwarte.

Osiem zespołów walczyło w mistrzostwach województwa młodziczek, kadetek i juniorek w siatkówce plażowej. – W majowym turnieju Ares Open wzięło udział 15 zespołów, które rozegrały 60 meczów – wspomina prezes Abramczyk. – To od lat największy turniej plażówki kobiet w województwie.

Ares był również organizatorem czterech turniejów minisiatkówki Kinder+Sport (mistrzostwa województwa). – Organizowaliśmy kategorię dwójek, w której brało udział 70 zespołów – mówi Abramczyk.

Docenia grupę lekkoatletów. – Pod wodzą trenera Zenona Szpiguna reprezentowali miasto i klub na zawodach i mityngach – dodaje.

Fantastyczny rok ma za sobą Oskar Hiki. W lipcu z wynikiem 61,65 m zdobył mistrzostwo Polski U-20 w rzucie oszczepem!

Wróćmy do siatkówki młodzieżowej. W rozgrywkach Lubuskiego Związku Piłki Siatkowej w hali młodziczki zajęły drugie miejsce, kadetki trzecie. 1/8 MP w Kaliszu młodziczki zakończyły jako trzeci zespół.

Plaża? Młodziczki Sandra Karwalajtys i Karolina Szostak zostały mistrzyniami województwa. Na półfinałach MP w Kołobrzegu zajęły miejsca 9-12. Alicja Dancewicz i Oliwia Trznadel, juniorki, zdobyły złoto w swojej kategorii w Lubuskiem.

Minisiatkówka: w kategorii dzieci starsze Ares zajął piąte miejsce w dwójkach i czwarte w czwórkach Kinder+Sport w województwie lubuskim.

Klub cieszy się także z sukcesów wychowanków. – Zuzanna Suska jest aktualną reprezentantką Polski w kategorii U-19 (kapitan zespołu, gra na pozycji libero), a Wiktoria Makarewicz reprezentuje barwy ekstraklasowego zespołu Pałac Bydgoszcz – puentuje prezes Abramczyk.