Białystok: Wygrana Astry po tie-breaku. W sobotę zagramy z PSG

Wyjazd na Podlasie przyniósł całą paletę emocji: od euforii w pierwszych dwóch setach po wściekłość w dwóch kolejnych, bo sprawę mogliśmy zamknąć tak naprawdę już w trzecim. I taką zwykłą kibicowską radość, bo nowosolanie wygrali piątą partię i przywieźli do domów dwa punkty

REA BAS Białystok – Astra Nowa Sól 2:3 (20:25, 21:25, 28:26, 25:16, 12:15)

Astra: Kryński (12 punktów), Hoszman (1), Foltynowicz, Woźniak, Jacznik (6), Skibicki, Pizuński (15), Drzazga (13), Szydłowski, Kosian (9), Brzeziński, Wiśniewski, Majewski-Nowak, Czyrniański (19)

Koliberki miały ostatnio intensywny czas w Tauron 1. Lidze. Graliśmy co trzy dni – po przegranej na terenie Bogdanki humory poprawiły nam wyjazdowe derby z Chrobrym, w których nie oddaliśmy ani jednego seta.

A potem przyszła sobota 3 lutego, która zwiastowała ciekawy wyjazdowy mecz z REA BAS Białystok. Obie ekipy są blisko siebie w tabeli, tym większa była stawka tego spotkania.

Trener Andrzej Krzyśko i jego podopieczni zaczęli wyśmienicie. W pierwszym secie pokonali gospodarzy do 20. W drugim poszli za ciosem – ograli ich 25:21.

W trzeciej części byliśmy bliziutko finalizacji zwycięstwa bez straty seta, ale w końcówce górą byli goście 28:26. To spowodowało, że złapali wiatr w żagle.

Nasi siatkarze z kolei zaliczyli zjazd formy. Czwarty set był zdecydowanie najgorszy w wykonaniu Astry. Zdobyła raptem 16 punktów.

O tym, kto wygra, miał zdecydować tie-break. W nim wróciliśmy do solidnej gry i ostatecznie pokonaliśmy Białystok 15:12!

MVP spotkania został nasz zawodnik Kamil Drzazga. Zdobył 13 punktów, miał 64 proc. skuteczności w ataku, zaliczył dwa punktowe bloki i asa serwisowego. Może się pochwalić ratio na poziomie +11.
Zwycięstwo po pięciosetówce dało nam kolejne dwa punkty w tabeli. Na dziś jesteśmy na siódmym miejscu zaplecza PlusLigi. Mamy 38 punktów po 22 meczach. Dzięki wygranej odskoczyliśmy od REA BAS na pięć oczek.

Koniec oczekiwania na powrót we własne progi! Już w najbliższą sobotę 10 lutego o godz. 17.00 w hali widowiskowo-sportowej w Nowej Soli zmierzymy się z PSG KPS Siedlce. Przyjezdni są na 10. miejscu w całej stawce, zgromadzili dotychczas o 10 punktów mniej niż Astra, ale rozegrali dwa mecze mniej.