Astra wygrała w Jaworznie. W sobotę zagra na własnym parkiecie

Po kilku porażkach wreszcie przyszło przełamanie. Podopieczni Andrzeja Krzyśki wygrali po dobrej grze. W sobotę zagrają u siebie z BKS Wisłą Proline Bydgoszcz. Początek meczu o godzinie 17.00

MCKiS Jaworzno – MKST Astra Nowa Sól 1:3 (25:27, 21:25, 25:11, 23:25)

Astra: Jacznik, Pizuński, Kryński, Drzazga, Czyrniański, Kosian, Foltynowicz (libero), oraz Hoszman, Brzeziński, Skibicki, Wiśniewski, Majewski-Nowak, Szydłowski (libero).

Pierwszy set okazał się bardzo emocjonujący. „Koliberki” lepiej weszły w mecz. W tym secie prowadzili już 15:11, ale pod koniec tej partii gospodarze gospodarze ich dogonili i pewnym momencie na tablicy był wyniki 24:24. Szalę zwycięstwa przechylili jednak na swoją stronę nowosolanie. Najpierw zapunktował Tomasz Pizuński, a później udanym blokiem popisał się Grzegorz Jacznik.

W drugiego seta lepiej weszli gospodarze, którzy zaczęli tego seta od prowadzenia kilkoma punktami. Ostatecznie w końcówce lepsi byli znów nowosolanie.

W trzecim secie odkuli się siatkarze z Jaworzna, którzy wygrali go gładko 25:11.

Przez długi czas czwartego seta pachniało tie-breakiem. Jednak dzięki dobrej postawie Markusa Kosiana Astra mozolnie odrabiała straty doprowadzając do wyrównania (20:20). Końcówka należała do nowosolan. Mecz zakończył udany atak Tomasza Pizuńskiego.

Tym samym Astra wygrała cały mecz 3:1.

W sobotę nowosolanie zagrają u siebie z BKS Wisłą Proline Bydgoszcz. Początek meczu o godzinie 17.00.