Trójka przegrywa po derbach pełnych emocji. I zaprasza na mecz w Nowej Soli

– Ostatnie minuty meczu całkiem się dla nas rozjechały – podsumowują wyjazd do Świebodzina piłkarze ręczni Trójki Nowa Sól. Pierwszy domowy mecz drugiej rundy zagramy już w sobotę

Zew Świebodzin – Trójka Nowa Sól 23:20 (9:11)

Trójka: Florczak (2 bramki), Bortnowski (1), Orliński (1), Jaskółka (3), Sz. Lisiewicz, Ceglarz, Kuryło, Hajnysz (3), Gornostaj, Karp, Nowakowski (4), Świekatowski (2), Dymkowski (4), Borowski, Kaczmarek, Pawlisz

33:18 – takim wynikiem Trójka Nowa Sól wygrała wyjazdowe derby w poprzedniej kolejce I ligi z zielonogórskim AZS. W sobotni wieczór czekał nas kolejny wyjazd i następne derby. Graliśmy w Świebodzinie.

To było bardzo emocjonujące spotkanie. Obie ekipy grały twardo w obronie, co pokazuje końcowy wynik – ani świebodzinianie, ani nowosolanie nie stracili wielu bramek. Szacunek za dobry występ dla bramkarzy.

Na początku podostrzyliśmy, dzięki czemu w 14. minucie podopieczni trenera Alana Raczkowiaka prowadzili już 5:2. 7:7 zrobiło się w 23. minucie. Końcówka pierwszej połowy należała do nas – zdobyliśmy jeszcze cztery bramki, a gospodarze tylko dwie.

11:9 to wynik chybotliwy, jednak pozwalał z umiarkowanym optymizmem patrzeć w przyszłość. „Niestety, ostatnie minuty meczu całkiem się dla nas rozjechały” – przyznali Trójkowicze po spotkaniu.

Praktycznie do 52. minuty na parkiecie trwała walka bramka za bramkę. Ale za chwilę Świebodzin odskoczył na trzy oczka. W 57. ich przewaga stopniała do jednej bramki – 20:19. Sam finisz należał jednak do oponentów. Wygrali 23:20.

„Nasz klub kibica przez cały mecz był z nami, dosłownie przejęliście halę – dziękowali fanom za wsparcie nowosolanie. – Nisko się Wam za to kłaniamy. Lecimy dalej”.

Lecimy, nie śpimy! Przed nami pierwszy domowy mecz w drugiej rundzie rozgrywek. W najbliższą sobotę 17 lutego o godz. 17.00 w hali przy ul. Botanicznej zmierzymy się z UKS Lider Swarzędz. „Wypełnijmy halę po brzegi” – apelują nasi piłkarze ręczni. Goście w tabeli są niżej notowani – zajmują 11. miejsce. Trójka jest na miejscu szóstym.