SPARK pięknie zaczął sezon!

Nasi zawodnicy startowali w kilku miejscach za granicą. I przypomnieli, jeśli ktoś zdążył zapomnieć, że na BMX-ach wymiatają!

Zacznijmy od zawodów East Cup BMX w niemieckim Cottbus. Dawid Terlikowski ze SPARK BMX Racing Nowa Sól zajął drugie miejsce w bardzo mocno obsadzonej kategorii boys 11-12 lat. Gracjan Zborowski był trzeci, a Dominik Poturnicki piąty w równie mocnej kategorii wiekowej 15-16. – A Adam Komisaruk wygrał królewską kategorię boys 17-29 – słyszymy w SPARK.

Dobrych wieści jest więcej. Dawid Terlikowski i Gracjan Zborowski pojechali też do Plessy w Niemczech, gdzie na majówkę odbyła się druga edycja East Cup. Dawid zwyciężył swoją kategorię, a Gracjan w swojej stanął na drugim miejscu podium.

Z kolei Adam Komisaruk ruszył na zawody All Stars w czeskich Benatkach. To była dwudniowa impreza. – Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę udało mi się przejść eliminacyjne wyścigi i zakwalifikować do finału, gdzie uplasowałem się dwa razy na piątym miejscu – opowiada Komisaruk. Dla naszego zawodnika to był dobry trening przed pucharem Europy, który odbędzie się na tym samym torze.

– W tym roku, tak samo jak i w poprzednim, kategoria U-23 idzie pełną parą – podkreśla reprezentant SPARK.