Coraz bliżej centrum logistycznego przy ul. Żabiej [MAPA]

Miasto zakończyło prace projektowe nad zagospodarowaniem ponad 20 hektarów terenu przy ul. Żabiej. W planach jest powstanie obiektów o powierzchni około 100 tysięcy metrów kwadratowych wraz z uzbrojeniem i skomunikowaniem tego terenu. – Przyszłe podatki i nowe miejsca pracy to bardzo dobra wiadomość dla naszego miasta – cieszy się prezydent Jacek Milewski

W 2019 r. miasto sprzedało grunt o pow. ponad 20 hektarów firmie logistycznej, która planuje wybudować centrum logistyczne o pow. około 100 tys. m kw.

– Inwestycja mocno się opóźniła z przyczyn obiektywnych, najpierw na przeszkodzie stanęła pandemia, później wojna w Ukrainie – tłumaczy prezydent Jacek Milewski. – Po przerwie właściciele firmy wrócili do tematu. Po wielu miesiącach owocnej współpracy z inwestorem zostało wydane pozwolenie na budowę – moi współpracownicy z wydziałów dróg miejskich, architektury i gospodarowania nieruchomościami na bieżąco rozwiązywali problemy, które pojawiały się na etapie projektowania.

– Firma nie określiła jeszcze ostatecznego terminu rozpoczęcia prac, ale wszystko wskazuje, że to wydarzy się w niedalekiej przyszłości. Przyszłe podatki i nowe miejsca pracy to bardzo dobra wiadomość dla naszego miasta – podkreśla prezydent Milewski.

Rafał Krzymiński

E-WYDANIE TYGODNIKA KRĄG

FacebooktwittermailFacebooktwittermail

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content