Ares wygrywa w Głogowie

Dzięki zwycięstwu seniorek w III lidze podopieczne trenera Radosława Abramczyka powiększyły swoją przewagę nad UMKS Volley Głogów do pięciu punktów. Nowosolanki są po siedmiu meczach piąte

UMKS Volley Głogów – UKS Ares LO Nowa Sól 2:3 (17:25, 25:23, 14:25, 25:16, 8:15)

Zawsze mecze w Głogowie mają swój smaczek, szczególnie wtedy, kiedy pochodzi się z Nowej Soli. Nie inaczej było w ubiegły weekend.

W pierwszym secie nasze zawodniczki wygrały do 17, zapowiadało się zatem, że będzie dobrze. W drugim do gry wrócił gospodarz z Głogowa, który wygrał minimalnie 25:23.

Ares Nowa Sól w trzeciej partii wrócił do gry z pierwszego seta, konsekwentnie punktował, na niewiele pozwalał rywalkom. Efekt? Łatwa wygrana do 14.

W czwartym secie coś pękło. Podopieczne trenera Radosława Abramczyka zagrały bardzo, bardzo słabo, przez co poniosły porażkę 25:16.

A więc o tym, kto zgarnie punkty, miał zadecydować tie-break. W nim pewnie pokonaliśmy UMKS Volley Głogów 15:8. W całym meczu wygrały Areski 3:2.

To cenne wyjazdowe zwycięstwo, dzięki któremu zespół z Nowej Soli powiększył swoją przewagę nad Volleyem do pięciu oczek. Zajmujemy miejsce piąte w tabeli III ligi. Mamy tyle samo punktów co Wałbrzych – 12, ale gorszy póki co bilans.