Legion mocno trenuje przed światową imprezą muaythai

– Ze swojej strony zrobimy wszystko, żeby z naszej postawy na mistrzostwach wszyscy nasi przyjaciele mogli być dumni, a kto wie – za kilka lat, kiedy już muaythai wejdzie na igrzyska olimpijskie, może któryś z naszych młodych fighterów będzie reprezentował nasz region i kraj na tym wspaniałym wydarzeniu – mówi Maciej Domińczak, trener Legionu Głogów. Jego podopieczni trenowali na obozie w Świeradowie-Zdroju

Obóz potrwał w dniach 24 czerwca-2 lipca. Legioniści, wśród których dużo jest zawodników z Bytomia Odrzańskiego, wybrali górski klimat. Pojechali do Świeradowa-Zdroju. Zamieszkali w hotelu Malachit. Tam nie tylko mogli trenować w sali, ale i korzystać do woli z aquaparku.

– Zgrupowanie zorganizowane w tym czasie było podyktowane przygotowaniami trójki naszych zawodników do Mistrzostw Świata Muaythai, na które wylatujemy już 21 lipca, a więc za niespełna trzy tygodnie. Martyna Kierczyńska, Oliwer Domińczak i Jan Majos po raz kolejny wezmą udział w najważniejszej i najmocniejszej światowej imprezie muaythai. I to wszystko w stolicy tego pięknego sportu – w Bangkoku w Tajlandii. Rok temu Martyna zdobyła Wicemistrzostwo Świata, a Oliwer wywalczył brązowy medal – przypomina Maciej Domińczak, trener Legionu Głogów.

Legioniści trenowali siłę, wytrzymałość, dynamikę, doskonalili również techniki wykorzystywane w walce w dystansie, jak i w bliskim kontakcie – w tzw. tajskim klinczu. Były również biegi, praca z piłkami lekarskimi, dyskoteki czy ognisko. – Wszystko po to, żeby ciężka praca wykonywana na treningach nie była nużąca i żeby jak najwięcej z tego wszystkiego wynieść – tłumaczy Domińczak.

Choć póki co brakuje pieniędzy naszym zawodnikom na wyjazd do Tajlandii, cały czas Legion zbiera fundusze. – Już teraz chcieliśmy wszystkim darczyńcom podziękować za pomoc i przekazane nam środki. Ze swojej strony zrobimy wszystko, żeby z naszej postawy na mistrzostwach wszyscy nasi przyjaciele mogli być dumni, a kto wie – za kilka lat, kiedy już muaythai wejdzie na igrzyska olimpijskie, może któryś z naszych młodych fighterów będzie reprezentował nasz region i kraj na tym wspaniałym wydarzeniu.

FacebooktwittermailFacebooktwittermail

Mateusz Pojnar

Aktualności, sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content