Piłka uliczna: MOSiR nie obronił tytułu [DUŻO ZDJĘĆ]

To był pokaz wspaniałej piłki nożnej ulicznej. W Wodnym Świecie odbył się turniej w tę odmianę futbolu. Dwa lata temu w Nowej Soli tytuł mistrza zdobyła drużyna Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Teraz MOSiR również zaprezentował się z bardzo dobrej strony, tym razem zdobył brąz

Piłka nożna uliczna to taka odmiana najpopularniejszego sportu na świecie, którą ogląda się z dużą przyjemnością. Jest szybka, nie daje zawodnikom chwili wytchnienia, zagrania są efektowne. Piłka po odbiciu od bandy potrafi płatać figle, co pokazał sobotni turniej.

Wzięło w nim udział osiem drużyn: reprezentacje Polski bezdomnych A i B, zespół z Nowego Dworka (Lubuskie, tegoroczny Mistrz Polski), Hawajski Rataj, kapela Brata Alberta z Wrocławia oraz zespoły nowosolskie: drużyny współorganizatorów turnieju, czyli Malpolu i MOSiR, który bronił tytułu sprzed dwóch lat oraz załoga „Tygodnika Krąg”.

Zespoły zostały rozlokowane w dwóch grupach; w A zagrali Polska A, Nowy Dworek, „TK” i Hawajski Rataj, w B MOSiR, Polska B, Brat Albert i Malpol.

Po walce na początkowym etapie imprezy przyszedł czas na ostateczne rozstrzygnięcia. Drużyna złożona z przyjaciół naszej redakcji w półfinale przegrała z Polską B 6:7, później MOSiR grał z Polską A. W tym półfinale reprezentanci kraju pokonali nowosolan 6:4.

Malpol poniósł porażkę z Nowym Dworkiem 2:8 i zajął ósme miejsce. Strzelaninę widzieliśmy w spotkaniu Hawajski Rataj – Brat Albert o miejsca 5-6. Wygrała ta pierwsza drużyna… 9:8!

O miejsca 3-4 walczył MOSiR z „Tygodnikiem”. Lepsi okazali się pracownicy ośrodka sportu wygrywając 6:2, tym samym wywalczyli brązowy medal. Gratulujemy!

W finale spotkały się dwie reprezentacje. Wygrała Polska B 6:5.

Turniej przeprowadzili: Stowarzyszenie Reprezentacja Polski Bezdomnych razem z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Nowej Soli i dzierżawcą Wodnego Świata. Zmagania były elementem projektu Lubuska Uliczna.

Chcielibyśmy, żeby turniej piłki nożnej ulicznej na stałe wpisał się w kalendarz nowosolskich imprez sportowych!