Kajakarskie święto w Nowej Soli. KKS gościł medalistkę olimpijską

Aż 14 medali zdobyli nowosolanie podczas 31. Ogólnopolskich Regat o Puchar Prezydenta Nowej Soli. – Zawody sędziowała dwukrotna medalistka Igrzysk Olimpijskich Beata Sokołowska – mówi prezeska KKS Nina Siemasz

Regaty o puchar prezydenta to flagowa impreza Kajakowego Klubu Sportowego Nowa Sól. W tym roku znowu nie zabrakło emocji! Do tego atmosfera była świetna.

Nasi zawodnicy wywalczyli cztery złote, sześć srebrnych i cztery brązowe medale. – W klasyfikacji punktowej zajęliśmy czwarte miejsce – mówi nam Wiesław Piec, działacz KKS. Zwyciężyła Admira Gorzów, wyprzedziła odpowiednio Zryw Wolsztyn i G-Power Gorzów.

Łącznie w zawodach wzięło udział 11 klubów kajakowych: G-Power Gorzów, Hubertus Biały Bór, Zalew Jeżykowo, Admira Gorzów, KKS Nowa Sól, Zryw Wolsztyn, Energetyka Gryfino, Aqua Active Kędzierzyn-Koźle, AZS-AWF Gorzów, Viking Małomice i UKS Trzcianka. – W sumie ponad 200 zawodników i zawodniczek, co dla KKS jako organizatora jest swoistym rekordem. Wszystkim kajakarzom serdecznie gratulujemy wyników – zaznacza Wiesław Piec.

I dodaje: – Wszystko się udało. Mamy naszych zawodników upiekły dla gości słodkie ciasta, przygotowały również kawę i herbatę, a ojcowie piekli kiełbasy i inne delikatesy. Jako KKS Nowa Sól gorąco dziękujemy wszystkim rodzicom zawodników za nieocenioną pomoc przy organizacji zawodów. Na uwagę zasługuje również praca sędziów, od których zależało, jak sprawnie będą przebiegały regaty.

– Zawody sędziowała dwukrotna medalistka Igrzysk Olimpijskich Beata Sokołowska – zwraca uwagę Nina Siemasz, prezeska KKS. – Jeden z biegów był Biegiem Memoriałowym im. Cezarego Kondratowicza, zmarłego członka naszego stowarzyszenia, mastersa, byłego skarbnika KKS.

Nagrody zwycięzcom wręczył prezydent Nowej Soli Jacek Milewski.

Organizatorem 31. Ogólnopolskich Regat o Puchar Prezydenta Nowej Soli był KKS Nowa Sól przy współpracy miasta, Leopolda Kopaczyńskiego, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Nowa Sól i Masarni Tradycyjnej w Przyborowie.

Nie możemy się doczekać kolejnej edycji imprezy.

***

Nasi zawodnicy zdobyli następujące miejsca:

– C1 – 500 m – młodziczek: Anna Silivanenko 1. miejsce i w tym samym biegu Amelia Turczyk – 2.,

– C1 – 500 m – młodzików: Maciej Cichocki 1., w tym samym biegu Maciej Falbagowski 2. i Dominik Żyłka 3.,

– C2 – 500 m – młodzików: Maciej Cichocki i Maciej Falbagowski 1. miejsce oraz Bartosz Tryba i Dymitr Karabut 2.,

– C1 – 500 m – juniorów młodszych: Hubert Pikta 3.,

– C1 – 500 m – młodzików: Bartosz Tryba – 2.,

– C2 – 500 m – juniorów młodszych: Hubert Pikta i Marek Olejnik 2.,

– B1 – 200 m – dzieci: Lena Turczyk 3.,

– C2 – 500 m – młodziczek: Amelia Turczyk i Anna Silivanenko 1.,

– K2 – 500 m – młodziczek: Milena Suma i Paulina Rybacka 2. oraz Zuzanna Banasiak i Maja Stachurska 3.,

– C1 – 500 m – młodzików: Dymytr Karabut 4.,

– K2 – 500 m – junior młodszych: Olaf Kubera i Aleks Bednarz 6.,

– K1 – 500 m – młodziczek: Zuzanna Banasiak 8. i Milena Suma 9.,

– K2 – 500 m – dzieci: Gabriela Kołpaczek i Lena Sciepura 5.,

– K1 – 500 m – młodzik: Aleksander Nowicki 5.

E-WYDANIE TYGODNIKA KRĄG

FacebooktwittermailFacebooktwittermail

Mateusz Pojnar

Aktualności, sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content