Ostatni sprawdzian przed Lizboną

Przed wylotem do Lizbony Ronin Kożuchów startował w Szczecinie. Nasi karatecy zdobyli medale. – Pokazaliście ogromnego ducha walki – zwraca się do swoich zawodników prezes klubu Waldemar Leśniewski

Sześcioro z nich wzięło udział w turnieju Kyokushin Challenge 2022 w Szczecinie. Łącznie w zawodach startowało ponad 300 zawodników z 22 klubów.

– Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, a wszystkiemu towarzyszyła świetna atmosfera – mówi „Tygodnikowi Krąg” Waldemar Leśniewski, prezes klubu Ronin Kożuchów.

Nasza ekipa wywalczyła łącznie pięć medali.

Julia Lewandowska ponownie wygrała obie kategorie wśród juniorek młodszych – kata i kumite do 55 kg. Aleksandra Leśniewska zdobyła złoto w kumite seniorek open i brąz w kata.

– Podczas zawodów swój pierwszy brązowy medal w kategorii kumite bez kontaktu dziewcząt 7-8 lat zdobyła Maja Hanusz – cieszy się prezes Leśniewski.

I dodaje: – Pozostali reprezentanci naszego klubu – Bartosz Pronkiewicz, Łucja Pięt i Wiktoria Hanusz – zaprezentowali wysoki poziom, ale mimo wszystko przeciwnicy okazali się lepsi. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy występów na macie, pokazaliście ogromnego ducha walki.

Leśniewski podkreśla, że ten turniej był ostatnim sprawdzianem dla Julii i Aleksandry przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy w karate kyokushin, które odbędą się w dniach 4-5 listopada w Lizbonie.