Co słychać w Wikonie? Klub się nie nudzi, startuje i zdobywa medale!

Sezon startów Klubu Biegowego Wikon trwa w najlepsze. Ostatnio naszych widzieli w Górach Stołowych, Sobótce, Zielonej Górze czy w Niesulicach

Abdellatif Boulkhalf i Paweł Golonka wzięli udział w Supermaratonie Gór Stołowych. – I to na najdłuższym, najbardziej hardkorowym dystansie 54,7 km – mówią nam członkowie Klubu Biegowego Wikon.

Boulkhalf nie od dziś jest mistrzem górskich biegów. Zwyciężył w wyścigu z sześciominutową przewagą! Wykręcił czas 5:16:13. Brawo!

Z kolei Golonka zajął 16. miejsce w kategorii M-39. Dystans przebiegł w 7:22:46.

– Nie dość, że to był bieg na prawie 55 km, to jeszcze po stromych górach i w różnych, chwilami mało sprzyjających warunkach pogodowych – zwracają uwagę w KB Wikon. – Chłopaki, czapki z głów i ogromne gratulacje od całego klubu!

Do Sobótki na 2. Bieg Ślężańskiego Świetlika wybrała się Karolina Cieślik. Na dystansie 19 km zajęła drugie miejsce w kat. K-30.

Impreza Czas na Sport odbyła się w Zielonej Górze, więc rzecz jasna nie mogło tam zabraknąć reprezentantów Wikonu. Startowali na 5 i 10 km. W biegu na dychę Agnieszka Bandurowska wygrała w kat. K-40. A na piątkę Marek Kochanowicz był czwarty w M-50, Marta Hetnar pierwsza w K-40, Agnieszka Korbecka-Rygiel druga w kat. K-50, Ludmiła Zielińska piąta w K-40, zaś Artur Hetnar 16. w M-40.

No i jeszcze 4. Niesulicka Dziesiątka. – Wzięło w niej udział nasze rozbiegane małżeństwo, czyli Asia i Radek Margolowie – słyszymy w Wikonie.

Joanna zajęła ósme miejsce w K-30, a Radosław 14. w M-30.