Mistrzostwa Polski w tenisie: Anita Cytrycka z kolejnym medalem

Tenisistka z Otynia Anita Cytrycka wywalczyła deblowy brąz. Kategorię U-12 skończyła łącznie z trzema medalami mistrzostw Polski!

Przypomnijmy. Tydzień temu napisaliśmy, że Anita Cytrycka wywalczyła na korcie najniższy stopień podium drużynowych mistrzostw Polski U-12.

I się nie zatrzymała, tylko ruszyła dalej walczyć na korcie. Pojechała na następny mistrzowski turniej. Odbył się w Kozerkach pod Warszawą na kortach ziemnych.

Uczestniczyło w nim ok. 70 zawodniczek. 32 były w drabince głównej turnieju singlowego. Anita jest sklasyfikowana jako 12. tenisistka w Polsce w swojej kategorii wiekowej, więc grała od poniedziałku 26 czerwca bez eliminacji.

W singlu wygrała pierwszą rundę z zawodniczką z RKT Return Radom. W drugiej, w której walczyła już o ćwierćfinał, trafiła na siódmą rakietę U-12, reprezentantkę Hutnika Warszawa. Przegrała, zakończyła singlowy turniej w najlepszej 16.

Ale to nie był dla niej koniec MP, bo grała także w deblu. Jej partnerką była tenisistka KS Calisia Tenis Pro. – Drabinka miała 16 par – wspomina Krzysztof Cytrycki, tata Anity. – Dziewczyny wygrały pierwszą rundę z parą złożoną z zawodniczek MKT Łódź i Sopot Tenis Klub. W ćwierćfinale pokonały parę z Fundacji Klub Tenisowy Promasters Szczecin i Sopot TK. W półfinale poniosły porażkę z Krzycka Park WKS Śląsk Wrocław i Akademia Tenisowa Angelique Kerber Puszczykowo, zdobywając ostatecznie brązowy medal.

Ania zakończyła kategorię wiekową U-12 łącznie z trzema medalami MP. Gratulacje!

Od najbliższej środy będzie uczestniczyła w obozie kadry Polski dla wybranych ośmiu zawodniczek, a w sobotę wystartuje w turnieju Tennis Europe, który odbędzie się na kortach Lechii Gdańsk.