Rawicz i Lipno. Odhaczone kolejne punkty na mapie judoków

W tych miejscowościach startowali niedawno judocy Olimpu. W Lipnie trener Dariusz Giedziun mógł uronić łzę, bo przypomniał sobie, jak wyglądały pierwsze nowosolskie Solanin Cup…

Pomarańczowi kontynuowali ostatnio swoją objazdówkę. Zacznijmy od turnieju judo w Rawiczu. Nasi stawili się tam wraz z rodzicami. – Emocjonujące walki, dobrze zorganizowany turniej. Wróciliśmy z medalami – mówi trener Olimpu Nowa Sól Dariusz Giedziun.

Złoto zdobyli w swoich kategoriach Barbara Maćkowiak, Szymon Kamola, Nazarii Pivovarov, Julian Medyński i Tymon Rosiński. Brąz dla Jana Krakowiaka, Tymona Kubickiego i Kacpra Makarewicza.

– Podziękowania dla rodziców za opiekę i poprowadzenie zawodów – dodaje trener Giedziun.

Co potem? Międzynarodowy turniej w Lipnie. Zgromadził ponad 300 zawodników, w tym tych z Olimpu. Pojechała tam grupa U-11 z roczników 2013-2014.

– Turniej był rozgrywany w hali namiotowej, tak jak nasze pierwsze dwa Solaniny – wspomina Giedziun. – Było gorąco. Nasi zawodnicy przywieźli do domów medale, widać duży postęp w tej grupie wiekowej. Co tydzień szarpią się na różnych frontach.

Najmłodszy Pomarańczowy Tymon Rosiński wystartował w starszej grupie wiekowej, zajął drugie miejsce. Złoto zdobyła Barbara Maćkowiak, srebro Nazarii Pivovarov, a na najniższy stopień podium wdrapali się Tymon Kubicki i Szymon Kamola.