Mistrzostwa Europy: Rafał Poklepa z KKS piąty w Portugalii

Zawodnik KKS Nowa Sól startował w mistrzostwach Europy. – Wielkie brawa i gratulacje za walkę i determinację – chwalą Rafała Poklepę działacze nowosolskiego klubu

Mistrzostwa Starego Kontynentu juniorów i U-23 Canoe Sprint 2023 odbyły się w Montemor-o-Velho w Portugalii. Potrwały do ubiegłej niedzieli.

Są powody do zadowolenia. Polskę reprezentował m.in. Rafał Poklepa z Kajakowego Klubu Sportowego Nowa Sól. Wywalczył piąte miejsce w finale A w C1 juniorów na 1000 m.

– Wielkie brawa i gratulacje za walkę i determinację. Gratulujemy również całej ekipie kadry narodowej za ogromne sukcesy – cieszą się działacze KKS. – I trenerom oraz osobom, bez których ten wspólny sukces trudno byłoby osiągnąć.

Przypomnijmy, że to nie były pierwsze w ostatnim czasie zagraniczne wojaże Poklepy. Niedawno brał udział także w młodzieżowych mistrzostwach świata we włoskim Auronzo. Zawodnik KKS i SMS Wałcz jednocześnie zajął wtedy w C1 na 1000 m 12. miejsce, wywalczył też piąte w C4 – 500 m.