Brąz Huberta Pikty, udane starty mastersów

Podczas mistrzostw Polski w maratonie, które odbyły się w Poznaniu, z bardzo dobrej strony pokazali się zawodnicy KKS-u Nowa Sól

Mistrzostwa Polski w maratonie odbyły się w Poznaniu. W zawodach rozgrywanych w piekielnie upalny dzień Hubert Pikta w rewelacyjnym czasie pokonał dystans 15,2 km oraz trzy przenoski i wywalczył brązowy medal. Równie dobrze na tym samym dystansie popłynął Dmytro Karabut, który wywalczył siódme miejsce. – Jestem bardzo zadowolony z osiągnięć naszych zawodników – nie kryje Dariusz Michalak, szkoleniowiec kajakarskiej młodzieży z KKS-u.

Ale to nie wszystkie dobre informacje ze stolicy Wielkopolski. W tych samych zawodach wzięli udział również nowosolscy mastersi. Wiesław „Johnny” Mantura w kategorii C1, pokonując w bardzo dobrym czasie dystans 11,7 km i dwie przenoski, także wywalczył brązowy medal.

Z kolei Alicja Turczyk w kat. K1, pokonując dystans 11,7 km i dwie przenoski, wywalczyła czwarte miejsce.