Coraz lżejsze nogi w Adam Draczyński Running Team

W Złotoryi Adam Draczyński Running Team jeszcze nie było. No to nowosolska załoga tam pojechała. Zaatakowała miasto z dwóch stron…

Ze Szklarskiej Poręby nadciągnęli uczestnicy obozu, a z Nowej Soli pozostała część kadry. – Piękny, malowniczo położony stadion zrobił na nas bardzo pozytywne wrażenie – wspomina trener Marcin Sznajder z Adam Draczyński Running Team.

Brawurowo 600 m przebiegła wśród dziewczyn Hanna Tondel – zajęła pierwsze miejsce w sezonie z wynikiem 1.48.88. Karolina Prucnal była piąta (1.57.94), Julia Wojciechowska – ósma (2.08.41, życiówka).

Na tym samym dystansie, ale w kategorii U-12, wygrała Anna Šedová (czas 1.52.42). Tuż za nią przybiegła na metę Amelia Tondel z czasem 2.05.92, który jest jej nowym rekordem życiowym. Ala Pawłowska była piąta (2.14.62), siódma Gabriela Rychlik (2.14.87 – RŻ). Nina Górewicz dobiegła do mety jako 11. (2.34.89).

– Wśród mężczyzn na 600 m mieliśmy bratobójczy pojedynek – żartuje trener Sznajder. Wiktor Pawłowski stanął na najniższym stopniu podium z czasem 1.35.67 (życiówka), czwarty był Mateusz Prucnal – 1.36.78 (również rekord życiowy). Kolejne miejsca: siódmy Dominik Szczepaniak (1.48.32, RŻ), ósmy Dawid Knieja (1.52.19, RŻ), 11. Janek Dudziak (1.54.25, RŻ).

W U-12 na 600 m pobiegł Julek Chwiałkowski. Zajął siódmy plac z czasem 2.31.80.

Z kolei na 200 m srebro zdobyła Liliana Przybyła i pobiła swój rekord życiowy – od startu w Złotoryi wynosi 31.10. Zuzanna Targosz zajęła 13. miejsce (39.94, RŻ).

1000 m: Blanka Śliwińska zawiesiła na szyi srebrny medal z czasem 3.12.98 (RŻ). Zuzanna Hrebeniuk miała problem ze stopą, dotarła miejscu szóstym (3.28.77).

Iga Hrebeniuk na 300 m była 15. – 49.53, RŻ; 17. Lena Stachowska – 52.16, RŻ; 20. Amelia Makałowska – debiut na tym dystansie, 55.90. Wśród chłopców Gabriel Łoziuk zajął szóste miejsce i pobił życiówkę – 47.59.

– Zawody bardzo udane – ocenia trener Adam Draczyński. – Większość miała w nogach tygodniowy obóz w Szklarskiej Porębie, a część zawodników była w trakcie obozu.

17 września nasi wystartują w Żaganiu. – Tam nogi powinny być lżejsze, a wyniki jeszcze lepsze – przypuszcza „Draku”.