III liga: W debiucie Odry u siebie zabrakło koncentracji i jakości z przodu [ZDJĘCIA]

Gdyby z tego meczu wyjąć 19. minutę, co wymazałoby stratę gola przez Odrę, byłby bezbramkowy remis – bardziej sprawiedliwy wynik. Ale wygrywa ten, kto strzeli o jedną bramkę więcej. Dlatego bytomianie na inaugurację spotkań domowych w III lidze zostali bez zdobyczy punktowej

Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański – Śląsk II Wrocław 0:1 (0:1)

Odra: Szafer – Jóźwiak, Siudak, Żukowski (72’ D. Koppenhagen), Mkhwanzi (46’ Cieśla), Skałecki (46’ Siemanchuk), K. Koppenhagen, Draczyński, Belych, Maliszewski (46’ Wawrzyniak), Kobiela (64 Stachurski)

To było długo wyczekiwane święto, w którym beniaminek III ligi podejmował rezerwy ekstraklasowego Ślaska Wrocław. W jego sztabie szkoleniowym jest dwóch uznanych byłych piłkarzy ekstraklasy Mariusz Pawelec i Piotr Celeban. Na boisku mieli niemal samą młodzież, która przyjechała zmierzyć się z dotychczas dobrzej grającym, ale gorzej punktującym zespołem Macieja Góreckiego.

Jego team ze względu na budowę centrum sportowo-rekreacyjnego do tej pory grał na wyjazdach.

W niedzielę dzięki pracy wielu społeczników udało się przygotować obiekt, by mógł pomieścić blisko 790 widzów

Mecz rozpoczął się od dwóch dobrych okazji gospodarzy. Już na samym początku, po wysokim odbiorze piłki i skutecznym dryblingu, w znakomitej sytuacji znalazł się Belych, ale strzelając po długim rogu trafił w słupek.

Po obiecującym początku do głosu doszli wrocławianie, którzy coraz śmielej poczynali sobie na boisku. Ich składna akcja – dośrodkowanie Kurowskiego wprost na głowę Lutostańskiego – dała rezerwom Śląska gola na 1:0. W 26. minucie świetna interwencja bramkarza Odry uchroniła gospodarzy od utraty drugiej bramki. Szafer przeczytał Lutostańskiego w sytuacji sam na sam.

Liczy się to, co w sieci

W przerwie trener Górecki dokonał aż trzech zmian w linii obrony: Mkhwanziego, Skałeckiego i Maliszewskiego zastąpili Cieśla, Stachurski i Siemanchuk. Podwyższenie linii obrony i szybsze wyjście do wyższego pressingu pozwoliło Odrze przenieść grę na połowę rywala, który został zepchnięty do niskiej obrony.

Ale mimo kilku groźnych dośrodkowań i dobrej okazji w końcówce Jóźwiaka Odrze nie udało się doprowadzić do remisu.

Pierwsze domowe spotkanie zakończyło się dla niej jednobramkową porażką.

Po meczu Dawid Gomola, szkoleniowiec rezerw Śląska, nie krył zadowolenia z postawy zespołu: – Gratuluję chłopakom ciężkiej pracy. Wczoraj rozegraliśmy mecz sparingowy i dziś to było widać. Wielu z naszych zawodników musiało zagrać w meczu z Karkonoszami Jelenia Góra na 70-lecie klubu. To też się odbijało, jeśli chodzi o jakość naszej gry, szczególnie w końcowych minutach.

– Piłka nożna jest na tyle specyficzną dyscypliną, że nie zdobywa się punktów za poszczególne akcje czy posiadanie piłki, tylko za to, co w sieci – podkreśla Gomola. – My dziś strzeliliśmy jedyną bramkę meczu i trzy punkty są nasze, z czego się cieszymy.

Brakuje właściwej koncentracji”

Jak trener Śląska II ocenia beniaminka z Bytomia Odrzańskiego? – Jest bardzo dobrze zorganizowany w swoim ustawieniu 3-4-3 – komplementuje Gomola. – Myślę, że brakuje im troszkę jakości piłkarskiej, szczególnie w ofensywie. Być może jednego-dwóch zawodników, którzy przechyliliby szalę na korzyść swojego zespołu poprzez wyjście spod pressingu, wygranie pojedynku i zdobycie gola po indywidualnej akcji. Nam to się dziś udało. Na pewno należą się dobre słowa za organizację gry w defensywie.

Trener Odry po meczu był przybity. – Znów nie gramy źle, ale finalnie przegrywamy. Mam wrażenie, że ta liga nas weryfikuje pod tym kątem, że nie jesteśmy cały czas skoncentrowani na takim poziomie, na jakim powinniśmy być – nie owijał w bawełnę Górecki.

– W drugiej połowie jesteśmy w polu karnym przeciwnika z 10 razy i nie potrafimy oddać strzału w światło bramki, a jak oddajemy, to piłka z łatwością ląduje w rękach bramkarza. Finalnie przy takim otwartym graniu i braku konkretów w ataku znów najlepsze sytuacje ma przeciwnik. Wychodzi w końcówce sam na sam i znów ratuje nas Bartek Szafer, który daje nam trochę tlenu, ale niestety to nie skutkowało w końcówce skuteczną akcją i zostajemy bez punktów – dodał szkoleniowiec Odry podsumowując kolejny mecz, który jego zespól przegrał jedną bramką.

Za tydzień Odra na wyjeździe zagra z Pniówkiem Pawłowice, a za dwa tygodnie u siebie z rezerwami Rakowa Częstochowa.