Szybcy ci nasi mastersi! Guzowski, Sobczak i Koszela z medalami MP

Krzysztof Guzowski, Sebastian Sobczak i Maciej Koszela z medalami mistrzostw Polski masters w lekkoatletyce! Kolejnymi w ich karierze

Zawody odbyły się w Łodzi pod koniec sierpnia. – Startowała dwójka naszych najmłodszych zawodników w klubie – puszczają oko w Adam Draczyński Running Team.

Multimedalista imprez masters Maciej Koszela zdobył tym razem srebrny medal na 100 m z czasem 11.51. To jego życiówka, brawo!

Na tym samym dystansie wygrał Krzysztof Guzowski, przed laty nowosolanin, a dziś mieszkaniec Suchego Lasu pod Poznaniem. Wyprzedził Koszelę dosłownie o włos, wykręcając czas 11.50. Zaznaczmy, że setka odbyła się przy wietrze +2,3 m/s.

Guzowski tego dnia rozbił bank, dosłownie chodził po wodzie. Bo wygrał też na dystansach 200 m (z rezultatem 23.92) i 400 m (49.27). Po dwóch latach wrócił na MP i zdobył koronę sprintów. – To mnie strasznie cieszy – mówi „Tygodnikowi Krąg”. – Maciej dał mi popalić, to był bardzo dobry bieg dwóch nowosolan. Z tego jestem dumny.

Sebastian Sobczak (AD Running Team) również się nie zatrzymuje i potwierdza regularnie, że sportowa forma mu nie umyka. Na mistrzostwach Polski w swojej kategorii zdobył dwa srebrne medale – na 1500 m (czas 4.31.72) i 800 m (2.14.44).