To trzeba było wygrać. I Czarni to zrobili. „Nie ma żadnych nerwowych ruchów”

Czarni Rudno grali mecz ze Schnugiem Chociule. Oba zespoły do tej pory nie zapunktowały w okręgówce. Górą nasi, wygrali 1:0. Z obozu Czarnych płynie taki przekaz: wiedzieliśmy, że to będzie trudny sezon, dalej robimy swoje i ciężko trenujemy, by było lepiej

Schnug Chociule – Czarni Rudno 0:1 (0:0)

Bramka: Sobczak 73’

Czarni: Zacharewicz – Białoskórski (90+ Stańko), Boruszewski, Buczak (ż), Bugajewski, Hołubek, Jędraszak (ż), Abiola (55’ Sobczak), Marciniak (63’ Aleksandrowicz), Serafin (68’ Leńczuk), Stachowiak (63’ Bandurowski)

W Rudnie nastroje nieco się poprawiły. W potyczce na samym dole tabeli Czarni pokonali Chociule na wyjeździe 1:0 po golu Mateusza Sobczaka, który wszedł w drugiej połowie.

– Liczyliśmy na to zwycięstwo – mówi prezes Czarnych Kamil Ozgowicz, który mógł odetchnąć z ulgą: – Trzeba było to wygrać. Jesteśmy świadomi naszego stanu kadrowego i tego, w którym miejscu jesteśmy. I walczymy o swoje, z pełnym zaufaniem do pracy trenera Sobczaka, która przyniesie skutek w całym sezonie. Po to mamy młodych chłopaków i otworzyliśmy B-klasę, żeby zaowocowała w dalszej części rozgrywek. Nie ma żadnych nerwowych ruchów. Idziemy swoją drogą i w każdym meczu walczymy o trzy punkty. Trzy razy w tygodniu pracujemy mocno na treningach.

Ze zwycięstwa cieszy się też kapitan zespołu Jakub Boruszewski. – Stworzyliśmy sobie sytuacje, ale wdarła się nieskuteczność – wspomina mecz w Chociulach. – W drugiej połowie udało nam się trafić. To był mecz bez większej historii i dramatycznych zwrotów akcji. Najważniejsze są trzy punkty. Spokojnie robimy swoje, bo zdawaliśmy sobie sprawę, że to będzie trudny sezon, a pierwsza runda na pewno.

Do okręgówki jeszcze wrócimy.

Odra w III lidze grała w Pawłowicach. I dostała srogie lanie – przegrała 2:6. Dla nas strzelali Grzymisławski i Draczyński. „Ciężkie chwile dla naszego zespołu – przyznają działacze Odry. – Ale wiemy, że jeszcze wyjdzie słoneczko. Konsekwentnie będziemy robić swoje i pracujemy dalej”.

Równie srogie lanie w IV lidze dostała Korona Kożuchów. Przegraliśmy w Szprotawie 1:6. Honorowo trafił Maciej Grochowski. Choć gdy strzelał, liczyliśmy, że to nie będzie bramka honorowa, bo prowadziliśmy 1:0. W końcówce pierwszej połowy czerwoną kartkę dostał Jeremiasz Sternik i wszystko się posypało.

Korona po tej przegranej ma duży żal do sędziów. Trener Tomasz Mucha po porażce zabrał głos na profilu facebookowym klubu. – Wraz z zespołem składamy podziękowania dla kibiców za świetny doping – podkreślił. – Chcieliśmy wygrać ten mecz nie tylko dla siebie, ale i dla kibiców, niestety, 45 minut dobrej gry nie wystarczyło. Kto był, widział, co się działo w tym meczu. Zapraszam we wtorek po treningu kibiców zarówno z młyna, jak i z trybuny krytej do rozmów. Jeśli ktoś ma wątpliwości co do zespołu i charakteru, to wyjaśnimy sobie wszystko we wtorek.

Po raz pierwszy w tym sezonie punkty w okręgówce stracił Dozamet. Bezbramkowo zremisował w Ołoboku. Kolejny mecz zagramy bez udziału kibiców. Najprawdopodobniej bez, bo KSD chce skrócenia kary. – Wydział Dyscypliny Lubuskiego Związku Piłki Nożnej podejmie decyzję, czy ją zawiesza i będziemy mogli już grać z kibicami – mówił nam w poniedziałek Damian Stopa, prezes Dozametu.