Bieg Pokoju i nie tylko. KB Wikon podsumował ostatnie starty

A startował obficie!

– Kolejny weekend niesie oczywiście kolejne starty i kolejne sukcesy – chwalą się biegacze.

Nasi startowali m.in. w Biegu Pokoju w Głogowie z okazji 70. rocznicy pierwszego uczestnictwa polskich sił zbrojnych w międzynarodowych misjach. – Sam bieg był istną walką, odbywał się na terenie toru motocrossowego Górkowo – wspominają biegacze Wikonu. – Działo się! Przywieźliśmy worek medali.

Marta Hetnar na dystansie 5 km zajęła trzecie miejsce w kat. K-40. Mistrz Abdellatif Boulkhalf wygrał bieg open na 10 km. Agnieszka Bandurowska na tym samym dystansie była trzecia w K-40; Karolina Cieślik trzecia w K-30; Wioleta Bęben również trzecia w K-50.

W 7. Biegu Pogoń Raka w Szczecinie wystartowała Ludmiła Zielińska. To były zawody przełajowe. – Celem jest popularyzowanie wiedzy o szkodliwości tytoniu – tłumaczą w Wikonie. – Lusia ukończyła bieg i zajęła 23. miejsce w K-40.

Nasi byli też na Wild Run – Ratujmy Zwierzęta Afryki. Reprezentantką Wikonu była Karolina Cieślik. Przebiegła 10 km na terenie wrocławskiego zoo. Po to, by wesprzeć Fundację Zoo Wrocław, która zajmuje się ochroną ginących gatunków zwierząt.