Ronin startował na mistrzostwach [KARATE]

Kożuchowski klub karate zdobył trzy medale na ogólnopolskich mistrzostwach kyokushin. – To był nasz pierwszy start w tym sezonie – mówi trener Waldemar Leśniewski

Do Wołowa na ogólnopolski turniej pojechała 12-osobowa reprezentacja klubu Ronin Kożuchów. Na czele z trenerami Waldemarem Leśniewskim i Agnieszką Wasielewską. Tym razem w rolę sędziów wcielili się Marcin Wojciechowski i Jerzy Kowalik.

Nasz klub wywalczył łącznie trzy brązowe medale.

– Debiut w kategorii kumite semi kontakt młodzików 12-13 lat (60 kg) zaliczył Krystian Kur. Po zaciętych pojedynkach zdobył brąz – wspomina trener Leśniewski.

Damian Baszak zawiesił na szyi brąz w kumite semi kontakt młodzików 12-13 lat (60 kg).

Bartosz Pronkiewicz jest naszym trzecim brązowym medalistą. Stanął na najniższym stopniu podium w kumite bez kontaktu chłopców 8-9 lat. – Musiał stoczyć aż cztery pojedynki, by zdobyć krążek – mówi Leśniewski. – Zwycięzcom serdecznie gratulujemy medalowych zdobyczy.

Trener dodaje: – To był pierwszy start naszych zawodników w tym sezonie. Dla niektórych były to pierwsze starty w ogóle na macie. Gratulacje należą się również pozostałym zawodnikom naszego klubu, którzy stoczyli bardzo zacięte pojedynki, ale nie udało im się stanąć na podium. Brawa dla: Katarzyny Pogorzelskiej, Daniela Pogorzelskiego, Jakuba Hołowatego, Antoniego Idczaka, Hanny Śliwińskiej, Anny Olchy-Pawłowskiej, Wiktorii Charęzy, Mai Pietuszko i Laury Karaszewskiej. Pokazaliście ogromnego ducha walki.

Ronin dziękuje też rodzicom zawodników za zaangażowanie, doping i wsparcie.