Astra – Olimpia już w sobotę! Zapowiadają się ciekawe derby

Za Koliberkami nieudany wyjazd do Tomaszowa Mazowieckiego. Z Lechią przegraliśmy 1:3. Ale już w sobotę w Nowej Soli to, co kibiców grzeje najbardziej – derby Ziemi Lubuskiej!

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Astra Nowa Sól 3:1 (25:27, 25:23, 25:19, 25:18)

Astra: Kryński (13 punktów), Hoszman (2), Foltynowicz, Woźniak, Jacznik (4), Skibicki (1), Pizuński (12), Drzazga (5), Szydłowski, Kosian (4), Brzeziński, Wiśniewski, Majewski-Nowak, Czyrniański (18)

Entuzjazm kibiców w ub. sobotę słabł z seta na set. Pierwszy w wykonaniu Astry był świetny, wygraliśmy go do 25.

W drugiej partii Lechia doprowadziła do remisu, minimalnie wygrała 25:23. Set numer trzy również padł łupem gospodarzy, którzy ograli nas już pewniej do 19.

W czwartym niestety nasi nie byli w stanie wyrównać stanu spotkania. Przegrali do 18, a w całym meczu 1:3.

Koliberki przyznały na swoim fanpejdżu na Facebooku, że potyczka w Tomaszowie Mazowieckim nie poszła po ich myśli: – Słowa podziękowania kierujemy do naszych kibiców. Dziękujemy za wsparcie – to z trybun, sprzed telefonów czy komputerów.

W 9. kolejce Tauron 1. Ligi czeka nas hit: w Nowej Soli Astra zagra derby Ziemi Lubuskiej z Olimpią Sulęcin. Jest faworytem tego spotkania, nowosolanie zajmują siódme miejsce w tabeli, a przyjezdni miejsce 12. Ale derby to oczywiście także nieprzewidywalność i walka do końca – wiele może się wydarzyć.

Ponownie przyda się z pewnością wsparcie kibiców. Mecz rozpocznie się w najbliższą sobotę 11 listopada o godz. 17.00 w hali przy ul. Zjednoczenia. Zapraszamy!