Do tie-breaka nie doszło, choć było blisko. Na Astrę czeka już Lechia

W czwartym secie było blisko remisu, ale finalnie komplet punktów został w Siedlcach. Po wyjazdowej porażce Astra spadła na piąte miejsce w tabeli. Teraz pojedzie do Tomaszowa Mazowieckiego, potem zagra derby u siebie z Olimpią

PSG KPS Siedlce – Astra Nowa Sól 3:1 (25:23, 23:25, 25:20, 27:25)

Astra: Kryński (10 punktów), Hoszman, Foltynowicz, Jacznik (2), Skibicki, Pizuński (6), Drzazga (9), Szydłowski, Kosian (9), Brzeziński, Wiśniewski, Majewski-Nowak, Czyrniański (12)

Nowosolanie tydzień wcześniej wskoczyli na podium Tauron 1. Ligi. Przegrywali wówczas 0:2 z Białymstokiem, by wrócić do tego meczu i wygrać 3:2.

Teraz czekało nas teoretycznie łatwiejsze zadanie, z naciskiem na teoretycznie – Astra Nowa Sól w sobotę grała w Siedlcach, zespołem niżej sytuowanym w tabeli, ze sporymi problemami z punktowaniem.

Gospodarze postawili jednak twarde warunki. W pierwszej partii wygrali 25:23, w drugiej sytuacja się odwróciła – 25:23 górą byli goście.

Set numer trzy? Padł łupem PSG do 20. Cztery? Byliśmy blisko, żeby doprowadzić do tie-breaka, ale nic z tego nie wyszło – Siedlce postawiły kropkę nad „i” i dopisały sobie trzy punkty.

„Walczyliśmy dziś do ostatniej piłki, jednak komplet punktów zostaje w Siedlcach – napisali po meczu Astrowicze. – Dziękujemy naszym kibicom za doping! PSG KPS Siedlce gratulujemy pierwszej wygranej w sezonie”.

W najbliższą sobotę 4 listopada Koliberki pojadą do Tomaszowa Mazowieckiego na mecz z Lechią, dziewiątym zespołem w tabeli Tauron 1. Ligi. Początek o godz. 17.00.

Następny mecz u siebie zagramy 11 listopada. Wtedy do Nowej Soli na derbową potyczkę przyjedzie Olimpia Sulęcin.