Dwóch rannych w meczu Odry. Dozamet wygrywa nowosolskie spotkanie

Wyjazd Odry w III lidze do Turzy Śląskiej zakończył się podziałem punktów. Dozamet w prestiżowym meczu okręgówki w Drągowinie pokonał gospodarzy. A popularne Serie A i Serie B rozegrały ostatnią jesienną kolejkę

Działacze i piłkarze Odry Skrzynie Zając Bytom Odrzański do Turzy Śląskiej pojechali w dobrych nastrojach, bo urząd marszałkowski przyznał klubowi dofinansowanie. Pięciu lubuskich trzecioligowców dostało łącznie 200 tys. zł na „realizację procesu szkoleniowego zawodników w zakresie piłki nożnej”.

Strzelanie w sobotnim meczu na wyjeździe rozpoczął Bartosz Skiba w 21. minucie. Kilkadziesiąt sekund później było już 1:1, a w 38. 2:1 dla gospodarzy. Odra doprowadziła do remisu w 64. minucie, Skiba skompletował dublet.

„Dwóch rannych, tak to trzeba określić, w meczu pełnym walki i zaangażowania z obu stron – podsumowali wyjazd piłkarze z Bytomia Odrzańskiego. – Tylko i aż remis wywozimy z trudnego terenu w meczu długich piłek i taplania się w błocie…”. Odra zagra teraz u siebie z LZS Starowice Dolne.

IV liga: Korona zremisowała u siebie bezbramkowo ze Stalą Sulęcin. Przed nią wyjazd do Jasienia.

Na to starcie w okręgówce czekało wielu kibiców: Czarni Drągowina, naszpikowani od piłkarzy z Nowej Soli, grali u siebie z Dozametem Connector. Wygrał 2:0 lider i główny kandydat do awansu. Bramki dla KSD w 28. i 72. minucie strzelał Bartosz Olejniczak. Podopieczni trenera Marcina Janika w następnej kolejce zagrają u siebie z Deltą Sieniawa Żarska.

mat. KSD

Czarni w Rudnie podzielili się punktami z Tęczą Krosno Odrzańskie. „Bardzo ważny punkt wyszarpany z rywalem z góry tabeli” – cieszyli się po meczu. A został wyszarpany dzięki bramkom Jarosława Jędraszaka i Kamoliego Abioli. Piłkarze trenera Mieczysława Sobczaka zagrają teraz w Lubsku.

W ub. weekend rozgrywki w tym roku zakończyła klasa B. Liderem po jesieni jest Odra II Skrzynie Zając Bytom Odrzański z 37 punktami. Na podium wyprzedza Szlichtyngowę (30 punktów) i Lubięcin (29).

A-klasa także jest po finiszu jesiennych rozgrywek. Liderem na półmetku są piłkarze Nietkowa II (34 punkty), na drugim miejscu przezimuje Wschowa (33), na trzecim – nasz MKS Nowe Miasteczko (33, gorszy bilans niż Pogoń).