Kolejny mecz Trójki dopiero w lutym

Poznański lider I ligi w Nowej Soli pokazał dużą klasę i do stolicy Wielkopolski wrócił z trzema punktami. To było ostatnie spotkanie Trójki w tym roku

Trójka Nowa Sól – Grunwald Poznań 17:23 (5:10)

Trójka: Florczak (2 bramki), Bortnowski, Orliński, Jaskółka, Sz. Lisiewicz, Janecki (1), Kuryło (1), Hajnysz (4), Karp, Chomenko (3), Nowakowski (2), Brychcy (1), Świekatowski (2), Dymkowski (1), Kaczmarek, Pawlisz

W sobotę w hali przy ul. Botanicznej Trójkę czekało trudne zadanie: do Nowej Soli przyjechał bowiem lider z Poznania, który w tym sezonie jeszcze nie przegrał. Poprzedni rywale Grunwaldu do dziś mają traumę po meczach z poznaniakami. A jak nie traumę, to na pewno tych spotkań nie wspominają zbyt dobrze. Ale tym razem mocny pretendent do awansu przyjechał do nowosolskiej twierdzy, więc kibice trochę jak Grinch mieli nadzieję, że popsujemy mu święta.

Goście zaczęli mocno od prowadzenia w 12. minucie 3:0. Trzy minuty później było już 3:3. Później rosła jednak przewaga przyjezdnych. Do przerwy prowadzili 10:5.

Ta różnica pięciu bramek definiowała tak naprawdę całą drugą połowę. Grunwald grał pewnie, zarządzał wynikiem i nie pozwolił nam się zbliżyć do siebie na mniej niż cztery bramki. Tego dnia był po prostu lepszy.

I wygrał 23:17.

MVP z naszej strony został Samuel Chomenko, zdobywca trzech bramek. Trójka wymyśliła też fajną zabawę dla fanów, którzy w internecie sami mogli wygrać najlepszego gracza meczu. Wybór kibiców padł na bramkarza Michała Pawlisza.

Po meczu załoga Trójki miała klubową wigilię. „Chcielibyśmy jeszcze raz podziękować wszystkim zaangażowanym osobom, zarządowi, opiece medycznej, wszystkim, którzy są blisko nas i pomagają, naszym rodzinom oraz oczywiście niezastąpionym kibicom za ogromne wsparcie” – napisali po niej nasi szczypiorniści.

To był ostatni mecz Trójeczki w tym roku. Na emocje związane z pierwszoligową piłką ręczną będziemy musieli poczekać do lutego.