Wicelider znokautowany! W tym tygodniu Astra zagra dwa mecze

Fantastyczny mecz Astry Nowa Sól! Trener Andrzej Krzyśko i spółka rozgromili wicelidera Tauron 1. Ligi ze Świdnika 3:0. Goście powalczyli tylko w pierwszym secie. W drugim i trzecim polegli do 17 i 14

Astra Nowa Sól – Leonardo Avia Świdnik 3:0 (25:23, 25:17, 25:14)

Astra: Kryński (15 punktów), Hoszman, Foltynowicz, Woźniak, Jacznik (6), Skibicki, Pizuński (9), Drzazga (6), Szydłowski, Kosian (6), Brzeziński (1), Wiśniewski, Majewski-Nowak, Czyrniański (16)

Jeśli wicelider po domowym zwycięstwie z Astrą 3:0 myślał, że w rewanżu w Nowej Soli też pójdzie mu tak gładko, to srogo się przeliczył. Koliberki chciały pójść za ciosem po wyjazdowej wygranej w tie-breaku w Krakowie. Załoga Astry jasno zdawała sobie jednak sprawę, że nie będzie to łatwe spotkanie. Przyjechał do nas w sobotę zespół klasowy, z górnej półki, który walczy o awans do PlusLigi.

Najlepszy zawodnik rywali Damian Wierzbicki przełamywał już w tym sezonie wiele ekip, to debeściak w tej lidze. Ale naszej nie zdołał!

Choć goście zaczęli obiecująco. W pierwszym secie prowadzili 4:1. Odrobiliśmy straty przy wyniku 7:7. Taka była cała pierwsza partia: zacięta walka punkt za punkt. Kluczowa była w końcówce rola Tomasza Kryńskiego, przyszłego MVP tego meczu. Kryński był skuteczny, dzięki czemu wygraliśmy 25:23!

Nowosolanie grali już później tylko świetnie, z przyjezdnych zaś uszło powietrze. W drugim secie prowadziliśmy 5:0, potem 13:7. Z dobrej strony pokazywał się nasz siatkarz Patryk Czyrniański. To on wbił w tej partii ostatni gwóźdź – wygraliśmy do 17.

Leonardo na starcie trzeciej odsłony próbował jeszcze dotrzymywać nam kroku. Innego wyjścia nie miał – grał o życie w tym meczu. Na początku było remisowo. Ale gdy zaczął serwować Markus Kosian, nowosolanie przejęli inicjatywę. Mieliśmy pięć punktów przewagi – 10:5. I ta przewaga rosła. Na finiszu dwa asy Grzegorza Jacznika, a kropkę nad „i” postawił – a jakże! – Kryński. Rozgromiliśmy gości do 14.

Na trybunach był szał, ale trudno się dziwić: Astra Nowa Sól ograła 3:0 wicelidera Tauron 1. Ligi! Deklasacja. Wychodziło nam na boisku praktycznie wszystko.

Wracając do Kryńskiego, to już jego piąta statuetka najlepszego gracza meczu w tym sezonie. W 18. kolejce zanotował 15 punktów, miał 61 proc. skutecznych ataków, cztery bloki i ratio na poziomie +12.

Terminarz tak się ułożył, że równie trudny mecz czeka nas w 19. serii gier. Już w najbliższą środę 24 stycznia o godz. 18.00 zagramy w Chełmie z Bogdanką, trzecim zespołem w całej stawce. A w sobotę pojedziemy na derby do Głogowa, start o 18.00!