Na tych drogach jest niebezpiecznie. Radny Kula napisał petycję do władz

Radny powiatu Marcin Kula przygotował petycję ws. dróg Siedlisko – Piękne Kąty – Różanówka i Siedlisko – Borowiec. – Władze gminy najwyraźniej lekceważą problem – uważa Kula. Liczy, że pomoże nacisk społeczny

„Myślę, że jednym z najbardziej palących problemów naszej gminy jest stan dróg Siedlisko – Piękne Kąty – Różanówka oraz Siedlisko – Borowiec – napisał na Facebooku Marcin Kula, radny powiatu nowosolskiego z Siedliska. – Wszyscy wiemy jak niebezpiecznie jest na tych drogach podczas manewru wymijania pojazdów”.

Kula dodaje, że „zabiegi dokonywane przez zarządcę drogi, a polegające na doraźnej naprawie poboczy, są nieskuteczne i nie przynoszą oczekiwanego rezultatu”. – Z kolei władze naszej gminy najwyraźniej lekceważą problem – mówi radny Kula. – Mija kolejny rok, a na drogach nadal niebezpiecznie.

Radny uważa, że „każda forma głosu i nacisku społecznego jest istotna”. Dlatego przygotował petycję online ws. poszerzenia dróg. Znajdziecie ją na Petycjeonline.com wpisując „Niebezpieczne drogi w gminie Siedlisko”.

– Bardzo proszę o podpisanie się pod petycją i udostępnienie apelu. Tylko wyraźne wyartykułowanie naszej potrzeby w stronę wójta gminy i Zarządu Dróg Wojewódzkich może w tej sprawie pomóc – zaznacza Marcin Kula.

Treść petycji publikujemy w całości:

„Zwracamy się z postulatem o podjęcie działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa na odcinkach dróg wojewódzkich Siedlisko – Różanówka oraz Siedlisko – Borowiec znajdujących się na terenie gminy Siedlisko.

Wyżej wymienione odcinki dróg są wąskie, co uniemożliwia bezpieczne wymijanie się pojazdów. Przy manewrach wymijania zachodzi konieczność zjechania na pobocze drogi, które jest w bardzo złym stanie technicznym, posiada liczne i głębokie ubytki. Zły stan dróg wpływa na brak poczucia bezpieczeństwa mieszkańców, zważywszy na fakt niebezpiecznych sytuacji, do jakich dochodzi między użytkownikami dróg.

Zabiegi dokonywane przez zarządcę drogi, a polegające na doraźnej naprawie poboczy, są nieskuteczne i nie przynoszą oczekiwanego rezultatu. Zdaniem mieszkańców wydatkowanie w ten sposób środków jest nieekonomiczne.

W związku z powyższym prosimy o podjęcie natychmiastowych działań w kierunku poszerzenia wyżej wymienionych dróg”.

Petycję możecie podpisać TUTAJ.

E-WYDANIE TYGODNIKA KRĄG

FacebooktwittermailFacebooktwittermail

Mateusz Pojnar

Aktualności, sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content