Miasto chce dołożyć 8 milionów do obwodnicy

Wcześniej połowę środków na tę inwestycję dał rząd. Teraz w sprawie finansowania wkładu własnego dogadały się dwa samorządy. – Krok za krokiem finalizujemy montaż finansowy dla budowy trzeciego etapu południowej obwodnicy naszego miasta – poinformował prezydent Nowej Soli Jacek Milewski

Pod koniec grudnia informowaliśmy, że rząd przyznał pieniądze na realizację trzeciego etapu południowej obwodnicy Nowej Soli z tzw. „części obwodnicowej” Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Na liście znalazły się dwie inwestycje w województwie lubuskim. Jedna z nich to trzeci etap południowej obwodnicy Nowej Soli, który po wybudowaniu dopiąłby tzw. ring obwodnic. Ta inwestycja jest ważna dla Nowej Soli ze względu na wyprowadzenie ruchu z terenów zamieszkałych i rekreacyjnych oraz istotna dla terenów przemysłowych.

Kwota całego zadania to 46 mln zł. Dofinansowanie – 50 proc. – daje 23 mln ze środków rządowych. Zaznaczmy, że budowa obwodnicy to inwestycja wojewódzka.

Po decyzji rządu brakujące 23 mln zł zostaną dołożone do inwestycji na mocy montażu finansowego, na który zrzucą się dwa samorządy.

– Po uzyskaniu przez nasze województwo 50 proc. dofinansowania Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg porozumieliśmy się w sprawie wspólnego sfinansowania wkładu własnego. Uzgodniony podział drugich 23 milionów złotych: nasze miasto 8 milionów i województwo lubuskie 15 milionów – poinformował w ub. tygodniu prezydent Jacek Milewski.

Projekt uchwały zmieniającej miejski budżet w tym zakresie trafi pod obrady na najbliższej sesji rady miasta.

– Znając rozsądek radnych w poszukiwaniu rozwiązań spraw ważnych dla naszego miasta nie mam wątpliwości, że zostanie on przyjęty. Bardzo dziękuję zarządowi województwa pod dowództwem pani marszałek Elżbiety Anny Polak za konstruktywne podejście do tej ważnej dla naszych mieszkańców inwestycji. Jak zawsze w samorządowej pracy rozmowa to podstawa skutecznego działania – podkreśla prezydent Milewski.

E-WYDANIE TYGODNIKA KRĄG

FacebooktwittermailFacebooktwittermail

Mariusz Pojnar

Aktualności, kronika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content