Trójka postawiła się liderowi. Łatwo w Nowej Soli nie miał

Po piorunującym początku prowadziliśmy u siebie z GOKiS-em 6:0. Ostatecznie ten mecz przegraliśmy, ale zobaczyliśmy naprawdę zacięte spotkanie, w którym nikt nie odpuszczał

Trójka Nowa Sól – GOKiS Kąty Wrocławskie 26:29 (14:13)

Trójka: Rapiejko, Florczak (7 bramek), Stelmasik, Bortnowski (1), Orliński (1), Kowalski (2), Jaskółka (1), Sz. Lisiewicz (2), Janecki, Ceglarz, Paszkiewicz (1), Hajnysz (5), Gornostaj, Chomenko (4), Dymkowski (2), Pawlisz

Do meczu z liderem I ligi przystąpiliśmy z dużym entuzjazmem po wygranej na wyjeździe z Wolsztyniakiem Wolsztyn 23:22. Tę werwę podopieczni trenera Alana Raczkowiaka pokazywali w sobotę od samego początku.

Szczególnie w pierwszych fragmentach meczu zafundowaliśmy gościom wiele bólu. Wystarczyło 10 minut, by na tablicy wyników pojawiło się 6:0 dla Trójki Nowa Sól!

Później nasza przewaga topniała, lecz zachowaliśmy ją – w minimalnej, bo jednobramkowej wersji, ale jednak – do końca pierwszej połowy. Prowadziliśmy 14:13.

Kolejne dwie bramki rzucili goście, gospodarze wyrównali na 15:15. Przez 18 kolejnych minut prowadzili szczypiorniści z Kątów Wrocławskich, wyrównaliśmy w 50. minucie na 22:22.

Wydawało się, że ich mamy…

Ostatnie 10 minut meczu należało do lidera. Finalnie przegraliśmy ten trudny mecz 26:29.

Trójka poniosła porażkę, ale kibice mogą być naprawdę dumni z postawy, jaką na boisku prezentowali ich ulubieńcy. Nikt nie odpuszczał, oglądało się to świetnie. Szkoda jedynie, że zabrakło szczęśliwego zakończenia.

„Co tu dużo pisać, takich chcemy ich oglądać, to jest właśnie drużyna – napisali po meczu działacze Trójki. – To nie był łatwy spacerek dla lidera i to było piękne. Nie liczy się końcowy wynik tylko to, co widzieliśmy: walka i wielkie serducho, które pokazujecie na boisku!”.

MVP drużyny gości został Sebastian Ostrówka. Najlepszym zawodnikiem naszej ekipy wybrano Jakuba Florczaka, autora siedmiu bramek w sobotnim meczu.

Do końca rozgrywek zostały trzy kolejki. W następnej zagramy w Poznaniu z Grunwaldem, potem przyjdzie czas na potyczki z Obornikami Śląskimi i z zielonogórskim AZS.

Na teraz jesteśmy na siódmym miejscu w tabeli.